Medības
Cope

Lielajā Stropu ezerā Daugavpilī aizturēts maluzvejnieks ar nelielu lomu0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Lita Krone/LETA

Šorīt Lielajā Stropu ezerā Daugavpilī aizturēts maluzvejnieks, kura loms gan nav bijis liels, informēja pilsētas Komunālās saimniecības pārvaldē.

Pārvaldes inspektori pārkāpēju aizturējuši plkst.7 reida laikā. 1965.gadā dzimušais zvejojis ar nelikumīgu zvejas rīku – tīklu). Laivā atrasts 70 metrus garš tīkls, viena līdaka un divi plauži.

Tīkls ir izņemts līdz lietas izskatīšanai, zivis izlaistas atpakaļ ezerā. Savukārt par izdarīto pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kas nosūtīts izskatīšanai Valsts vides dienesta Daugavpils Reģionālajā vides pārvaldē.

Sods par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem fiziskām personām ir no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņemot zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas. Savukārt sods juridiskajām personām ir no 700 līdz 4300 eiro, un arī šajā gadījumā var konfiscēt aprīkojumu un atņemt zvejas tiesības.

LA.lv