×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Lielās skolas uztrauc algu samazināšanās (7)

Ilustrācija - Gatis ŠļūkaIlustrācija - Gatis Šļūka
Fakti

Skolotāju iespējamās algas pēc jauno darba samaksas noteikumu pieņemšanas

Ja vidējais skolēnu skaits klasē mazāks par 10 760 eiro

Ja vidējais skolēnu skaits klasē ir no 10 līdz 15 790 eiro

Ja vidējais skolēnu skaits klasē ir no 15 līdz 20 880 eiro

Ja vidējais skolēnu skaits klasē ir no 20 līdz 25 910 eiro

Ja vidējais skolēnu skaits klasē ir virs 25 1000 eiro

Jaunais skolotāju algu modelis daļai skolotāju nozīmēs algu samazinājumu, nevis pieaugumu. Iespējams, tieši labākie skolotāji samazinātās algas dēļ pametīs darbu skolā un tāpēc pat kritīsies izglītības kvalitāte.

Tie ir galvenie argumenti, ko pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajiem jaunajiem skolotāju darba samaksas noteikumiem pauž skolotāji, skolu direktori un nu jau arī skolēni. Tikmēr IZM iecirtīgi stāv pozīcijā, ka ieguvumu no jaunā skolotāju algošanas modeļa būs vairāk nekā zaudējumu. Jaunais modelis noteiks skolotājiem 36 līdz 40 stundu darba nedēļu. Darba laikā būs iekļauta gan stundu vadīšana, gan gatavošanās tām, gan rakstu darbu labošana, gan konsultācijas skolēniem un vecākiem, gan darbs skolas attīstības labā. Patlaban skolotājiem algu rēķina, ņemot vērā vadīto mācībstundu skaitu, kā arī maksā piemaksas par papildpienākumu veikšanu.

IZM pašas aprēķini liecina, ka Latvijā kopumā aptuveni 70 procentiem skolotāju algas pieaugs, bet samazināsies tikai 3,9 procentiem pedagogu. Rīgā gan situācija būšot nedaudz sliktāka. Algas kāpšot vien 61 procentam, bet sarukšot 6,1 procentam skolotāju. Algas mazināšot tikai tiem, kuri pelna virs 1100 eiro mēnesī. Tikmēr pašas Rīgas Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta aprēķini liecina ko citu: algas samazināšoties teju 40 procentiem galvaspilsētas skolotāju. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško toties atzīst: arodbiedrībai nav precīzas informācijas par to, cik skolotāju cietīs jaunā skolotāju algošanas modeļa dēļ, tomēr nobijušies no gaidāmā ir gan mazo, gan lielo skolu pedagogi. Jaunajā modelī algas lielumu arī ietekmēs skolēnu skaits, taču nu būtisks būs skolēnu skaits vidēji klasē, nevis skolā kopumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Agrāk skolotāji 3-4 vasaras mēnešus parasti piestrādāja par… ganiem kolhozu fermās. Izslaukums cēlās par 50-60%, jo štatu gani bija pļēguri un zovkas, bet fizkultūras učenes strādāja priekšzīmīgi. Arī darba samaksa viņām bija līmenī un izlidzināja lieso skolas ziemas aldziņu. Direktori septembrī varēja zīlēt, vai izdosies atgriezt noklīdušās avis. Parasti jau pielauza.

 2. IZM reformātoriem ir kur tiekties Atbildēt

  Lauku novados skolas varētu vispār likvidēt , atstāt tikai dažos reģionu centros . Esošajās skolās ieviest darbu divās maiņās. Nu, līdzīgi kā tas ir paveikts , konsolidējot slimnīcu skaitu.

 3. klasē 3 bērni- alga 760 eur , klasē 19 bērni alga 880 eur. Kaut kā jocīgi sanāk.

 4. skolotāji slaistās visus vasaras mēnešus un visus brīvlaikus ,bet brēc ,ka algas mazas .Jums taču maksā 2 mēnešus atvaļinājumu,plus vēl augusts un visi brīvlaiki ,kuros jūs slamstaties pa skolu ,ja vispār aizejat uz darbu .gadā jūs strādājat tikai 8 mēnešus ,patiesībā jums vajadzētu algas samazināt.

  • Tādi kā tu SLAMSTĀS visus 12 mēnešus! Kāpēc tad nestrādā skolā, ja turtāda laimes bedre???? Rudenī varēsi startēt – vietu pietiks visiem rējējiem.

   • man tāpat labi ,tikai nepatīk netaisnība .Esiet sveicināti sētniekos,būsim kolēģi!Tikai sētniekos jūs ilgi neturēs ,jo 4 mēnešus neviens neļaus atpūsties.

 5. Lai nauda seko līdz skolēnam, bet klasēs vairāk par 25 bērniem nedrīkst būt. Nu nav zināšanu līmenis bērniem, kur pārbāztas klases.

Draugiem Facebook Twitter Google+