×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Lielbritānija izmeklēs “Facebook” psiholoģisko eksperimentu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lielbritānijas atbildīgie dienesti iztaujās “Facebook” pārstāvjus par slepenu psiholoģisko eksperimentu, kurā sociālais tīkls manipulēja ar lietotājiem un fiksēja to garastāvokļa svārstības.

Kā jau ziņots iepriekš, 2012.gadā “Facebook” uz vienu nedēļu bija tīšuprāt izmainīts algoritms, kas atlasīja draugu publicētos ziņojumus. Vietne bez lietotāju zināšanas pētīja, kādu iespaidu tas atstāja uz viņu garastāvokli.

Zinātnieki vēlējās noskaidrot, cik lielā mērā lietotāju aktivitātes ietekmē pozitīvo un negatīvo vārdu skaits, ko tie izlasījuši draugu ziņojumos. Pētījuma vajadzībām tika atlasīti 700 000 sociālā tīkla lietotāju.

Akadēmiskā žurnāla “Proceedings of the National Academy of Sciences” 17.jūnija numurā publicētajā pētījumā minēts, ka tas “ir saskaņā ar “Facebook” datu izmantošanas noteikumiem, kam visi lietotāji piekrituši pirms reģistrēšanās”.

“Mēs runāsim ar “Facebook”, kā arī darbosimies saskaņoti ar Īrijas Datu aizsardzības biroju, lai izzinātu lietas apstākļus,” sacīja Lielbritānijas Informācijas komisāra biroja pārstāvis.

“Facebook” galvenā mītne Eiropā atrodas Dublinā, tāpēc uz to attiecas Eiropas Savienības (ES) likumdošana.
“Facebook” lietotāji citos sociālajos tīklos nodēvējuši “Facebook” rīcību par “ļoti satraucošu”, “baismīgu” un “ļaunu”. “”Facebook” manipulēja ar lietotāju ziņu lentēm, lai veiktu plašu psiholoģisko eksperimentu,” tvīto kāds sociālo tīklu lietotājs. “Pienācis laiks slēgt “Facebook” kontu!”

“Skaidri redzams, ka šis pētījums daudzus satraucis, un mēs uzņemamies atbildību par to,” aģentūrai AFP pavēstīja sociālā tīkla pārstāvis. “Lietotāju dati tika aizsargāti, un mēs labprāt atbildēsim uz regulatoru jautājumiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tad jūs gribējāt? Tajos noteikumos faktiski paši parakstījāt ne tikai to. Visas jūsu bildes ir viņu īpašums, ja tās lietosiet arī citur, FB var jūs tiesā iesūdzēt. Pie tam visulielais vadītājs jūs nosauca par dumb fu{45. Man nav vēlme tādus pakalpojumus lietot.

Draugiem Facebook Twitter Google+