Pasaulē
Eiropa

Lielbritānijā krasi samazinājies migrantu skaits no ES valstīm0


Londona.
Londona.
Foto: LETA/REUTER

Ilgtermiņa imigrācija Lielbritānijā pērn sasniegusi piecu gadu zemāko līmeni, ko veicināja migrantu no Eiropas Savienības (ES) skaita krass samazinājums, liecina piektdien publiskotie oficiālie dati.

Imigrantu, kas Lielbritānijā dzīvo vismaz gadu, un emigrantu starpība pērn saruka līdz 258 tūkstošiem pretstatā 285 tūkstošiem 2017.gadā. Tas ir mazākais imigrācijas rādītājs kopš 2013.gada.

“Kopš 2016.gada imigrācijas Lielbritānijā darba dēļ tendences mainās. Ilgtermiņa imigrācija uz Lielbritāniju darba dēļ ir samazinājusies, ko galvenokārt veicina samazinājums iebraukšanai no ES,” norādīja statistiķi.

Aplēses liecina, ka pērn uz dzīvi Lielbritānijā pārcēlās 201 tūkstotis ES valstu pilsoņu, kas ir zemākais līmenis kopš 2003.gada. Savukārt 127 tūkstoši ES pilsoņu emigrēja no Lielbritānijas, migrācijas saldo sasniedzot 74 tūkstošus.

12 mēnešu laikā līdz 2016.gada jūnijam, kad Lielbritānijā notika referendums par izstāšanos no ES, ES imigrantu un emigrantu starpība sasniedza 189 tūkstošus.

Saistītie raksti

Statistikas birojs gan norādīja, ka pēdējo piecu gadu laikā pakāpeniski ir pieaudzis imigrantu no ārpus ES esošām valstīm pārsvars pār emigrantiem no šādām valstīm.

Lielbritānijas valdība noteikusi mērķi panākt, ka ilgtermiņa imigrantu un emigrantu starpība gadā nepārsniedz 100 tūkstošus.

LA.lv