Latvijā
Kriminālziņas

“Visu vecāku murgs.” Lielbritānijā notiesā latvieti par seksuālu uzbrukumu bērnam21

Foto: CCTV kameru ieraksti

Jauns vīrietis, kurš 16 gadu vecumā pārcēlies uz Lielbritāniju no Latvijas, notiesāts uz pieciem gadiem par seksuālu uzbrukumu desmitgadīgai meitenei, raksta britu plašsaziņas līdzekļi.

Tiesnesis 23 gadus veco Artusu Kozlovski nosaucis par “katra vecāka murgu” un paziņojis, ka arī pēc iznākšanas no ieslodzījuma viņam būs jāpaliek policijas uzraudzībā līdz 2026. gadam, ja vīrietis vēlas palikt Lielbritānijā.

Artuss Kozlovskis uzbruka meitenei 10. februāra pēcpusdienā, kad viņa atgriezās mājās no viesošanās pie draudzenes. Ievilcis meitenīti krūmos, viņš tai aizspieda muti ar plaukstu un novilka leginsas. Bērnam izdevās aizbēgt, kad varmāka viņu uz brīdi atlaida, lai aizdedzinātu cigareti. Meitenītei paveicās, – Artuss Kozlovskis viņai skrēja pakaļ, taču bērns ieskrēja rokās kādai sievietei, kura bija izvedusi pastaigā suni. Meitene drebējusi un lūgusies, lai neļauj vīrietim tikt viņai klāt.

Policija izplatīja tiešsaistes kameru attēlus, kuros bija redzams uzbrucējs, un pēc pakaļdzīšanās viņu notvēra.

Jaunā vīrieša advokāts aizstāvības runā sacījis, ka šāda uzvedība Kozlovskim nepavisam neesot raksturīga, un uzbrukumu izraisījis fakts, ka viņš lietojis bīstamu narkotisko vielu. Pats Kozlovskis tiesas zālē atvainojās meitenītei un viņa ģimenei, un sacīja, ka neko no nodarītā neatceras, un viņam tagad esot kauns sazināties ar abām māsām, kuras arī dzīvojot Britānijā.

Saistītie raksti
LA.lv