Pasaulē
Eiropa

Lielbritānija: Putins ir galvenais atbildīgais Skripaļu saindēšanā0

Foto EPA/LETA

Lielbritānijas drošības ministrs Bens Volless ceturtdien paziņojis, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir galvenais atbildīgais bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanā ar nervus paralizējošo vielu “Novičok.

Lielbritānijas prokuratūra šajā lietā ir izvirzījusi apsūdzības diviem Krievijas pilsoņiem, kurus uzskata par Krievijas militārā izlūkdienesta, kas pazīstams arī kā GRU, aģentiem.

Jautāts, vai Putins uzskatāms par atbildīgo šajā lietā, Volless atbildēji apstiprinoši, norādot, ka Putins ir Krievijas prezidents un viņa valdība caur Aizsardzības ministriju kontrolē, finansē un vada GRU.

“Es nedomāju, ka kāds varētu jebkad apgalvot, ka Putina kungs nekontrolē savu valsti (..). Un GRU, bez šaubām, nedarbojas uz savu galvu,” intervijā BBC radio sacīja Volless.

Viņš norādīja, ka Krievijas militārais izlūkdienests ir saistīts ar augstākajām militārpersonām un aizsardzības ministru un tādejādi arī Kremli un prezidenta biroju.

Kā ziņots, Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”, kas ievesta Lielbritānijā viltotā “Nina Ricci” smaržu pudelītē.

Pēc trīs mēnešiem pudelīti netālajā Eimsberi atrada vietējais iedzīvotājs Čārlijs Roulijs. Viņš tika hospitalizēts, bet viņa partnere Dona Stērdžesa pēc saskarsmes ar indi nomira.

Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

LA.lv