Pasaulē
Eiropa

Lielbritānijā vēl divi saindējušies ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”5

Foto: AP/Scanpix/LETA

Lielbritānijā divi cilvēki saindējušies ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”, ar kuru tika saindēti bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija, trešdienas vakarā paziņoja Lielbritānijas policija.

Abi ir Lielbritānijas pilsoņi – 45 gadus vecs vīrietis un 44 gadus veca sieviete. Viņi atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Britu mediji ziņo, ka vīrieša vārds ir Čārlzs Roulijs, bet sievieti sauc Dona Stērdžesa.

Jau ziņots, ka sestdien abi bezsamaņā tika nogādāti slimnīcā no savām mājām Eimesberi pilsētā, kas atrodas desmit kilometrus uz ziemeļiem no Solsberi, kur tika saindēti Skripaļi, No rīta tika izsaukta ātrā palīdzība, jo bija kļuvis slikti sievietei, bet pēcpusdienā sekoja otrs izsaukums, jo bija kļuvis slikti vīrietim.

Sākotnēji tika domāts, ka viņiem abiem kļuvis slikti pēc iespējamas heroīna vai kreka lietošanas. Taču analīzēs konstatēts, ka viņi saindējušies ar “Novičok”, trešdien paziņoja policija.

Notiek izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai šīs gadījums ir saistīts ar Skripaļu saindēšanu, bet pagaidām nav pierādījumu, kas liecinātu par šādu saistību, trešdien norādīja policija.

Nav arī pierādījumu par to, ka būtu notikusi tīša saindēšana, un informācija par abiem saindētajiem neliecina, ka kādam varētu būt bijusi motivācija viņus tīši saindēt, žurnālistiem paziņoja Lielbritānijas policijas pretterorisma operāciju vadītājs Nīls Basu.

Viņš piebilda, ka tiek veiktas pārbaudes, lai noskaidrotu, vai “Novičok”, ar ko notikusi saindēšanās šajā gadījumā, ir no tās pašas partijas, ar kuru tika saindēti Skripaļi.

Basu arī sacīja, ka notikušā dēļ citi cilvēki nav apdraudēti, un ka nav ziņu, ka vēl kāds būtu saindējies ar “Novičok”.

Viņš uzsvēra, ka “nav pierādījumu, ka vīrietis vai sieviete nesen būtu apmeklējuši kādu no vietām, kas tika attīrītas pēc Sergeja un Jūlijas Skripaļu slepkavības mēģinājuma”.

Veicot piesardzības pasākumus, policija norobežojusi vairākus objektus Eimesberi un Solsberi, kurus vīrietis un sieviete apmeklējuši pirms saindēšanās. Šo objektu vidū ir baptistu baznīca un veikals. Gan Eimesberi, gan Solsberi atrodas Anglijas Viltšīras grāfistē.

Saistītie raksti

Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas kanceleja paziņoja, ka premjere tiek regulāri informēta par šo lietu, un norādīja, ka šis gadījums uzskatāms par ļoti nopietnu.

Kā ziņots, Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Solsberi pilsētā tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā.

Lielbritānijas varasiestādes paziņojušas, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”. Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

LA.lv