×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Lielbritāniju sasniegusi spēcīga vētra (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

People walk with a dog along the seafront near Crosby in north west England on October 27, 2013. Britain was braced for its worst storm in a decade, with heavy rain and winds of more than 80 miles (130 kilometres) an hour set to batter the south of the country. AFP PHOTO/PAUL ELLIS

Lielbritāniju naktī uz pirmdienu sasniegusi spēcīga vētra, kuras dēļ valsts dienvidu daļā pirmdienas rītā apturēta liela daļa dzelzceļa satiksmes.

Stihija ietekmējusi arī gaisa satiksmi, un Hītrovas lidostā atcelti 60 reisi.

Lielbritānijas dienvidrietumos bez elektroenerģijas palikušas 7000 ēkas.

Pēc Lielbritānijas Meteoroloģijas biroja apkopotajiem datiem, naktī uz pirmdienu ap plkst.1 (plkst.3 pēc Latvijas laika) Vaitas salā vēja ātrums sasniedzis 148 kilometrus stundā (41,1 metru sekundē).

Varasiestādes brīdina arī par iespējamajiem plūdiem, kā arī gaidāmajiem elektroenerģijas piegādes traucējumiem.

Anglijas dienvidrietumu piekrasti vētra sasniedza vēlā svētdienas vakarā.

Sagaidāms, ka sešu līdz deviņu stundu laikā, vētrai virzoties austrumu virzienā pāri Lielbritānijai, tā sev līdzi nesīs 20 līdz 40 milimetrus nokrišņu.

Anglijas dienvidu daļā un Velsas dienvidu daļā gaidāms spēcīgas vēja brāzmas, kuru ātrums varētu sasniegt 97 līdz pat 113 kilometrus stundā (26,9 līdz 31,4 metrus sekundē), bet dažviet tas varētu pārsniegt pat 130 kilometrus stundā (36,1 metru sekundē).

Pirmdienas rītā Londonā gaidāmi plaši transporta kustības traucējumi, jo virkne dzelzceļa uzņēmumu, tostarp “First Capital Connect”, “Greater Anglia”, “Gatwick Express”, paziņojuši, ka pasažieru pārvadājumi nenotiks, iekams tas būs droši. Sagaidāms, ka dzelzceļa satiksme neatsāksies agrāk par plkst.9 (plkst.11 pēc Latvijas laika).

Tikmēr dzelzceļa tīkla operatora “Network Rail” pārstāvis brīdinājis pasažierus, ka gaidāmi plaši traucējumi.

“Ja mēs pārcietīsim šo rītu, pēcpusdienā atjaunosim satiksmi un otrdienas rītā varēsim sākt netraucētu pakalpojumu nodrošināšanu, šajos apstākļos es būšu diezgan gandarīts,” viņš piebildis.

Vētra ietekmējusi arī prāmju satiksmi.

Tikmēr Francijas ziemeļrietumos vētras dēļ pirmdienas rītā bez elektroenerģijas palikušas vairāk nekā 30 000 ēkas. Francijā stihijā dažviet nogāztas elektrolīnijas, taču neviens cilvēks vētrā nav cietis un arī citi būtiski postījumi nav nodarīti.

Iespējams, pēdējo reizi tik spēcīga vētra, kāda sagaidīta naktī uz pirmdienu, Lielbritānijā plosījās 2002.gada rudenī.

Atmiņā atsaukta arī 1987.gada “Lielā vētra”, kas Lielbritānijā laupīja dzīvību 18 cilvēkiem un Francijā – četriem. Toreiz ar saknēm tika izrauti 15 miljoni koku un nodarīti postījumi vairāk nekā miljarda mārciņu apmērā.

Šai vētrai dots vārds “Svētais Jūda”, par godu svētajam Jūdam, kurš tiek dēvēts arī par Tadeju un kura svētki kristīgajā baznīcā tiek atzīmēti 28.oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+