×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Lielo pilsētu mēri draud prasīt Sprūdža demisiju

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas lielo pilsētu mēri pirmdien Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un premjeram Valdim Dombrovskim nosūtījuši vēstuli, kurā draud prasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža demisiju, ja ministrs neņems vērā pašvaldību argumentus iecerētajās pašvaldību reformās, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) sabiedrisko attiecību konsultante Dagnija Dižbite.

LLPA un Sprūdža attiecības saasinājušās, jo līdz valsts sekretāru sanāksmei nonākušas plānotās izmaiņas likumdošanā, lai samazinātu deputātu skaitu pašvaldībās, liegtu apvienot deputāta darbu ar darbu kādā pašvaldības iestādē un citas līdzīgas izmaiņas.

“(..) Ja VARAM ministrs nekavējoties neveiks reālas darbības, kas liecinātu par to, ka pilsētu argumenti ir ņemti vērā, Latvijas Republikas pilsētu priekšsēdētāji būs spiesti prasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra demisiju,” sacīts asociācijas paziņojumā presei.

Dižbite norādīja, ka ar ministra iniciētajām reformām nav apmierināti visu deviņu lielo pilsētu vadītāji, jo tas rada draudus tālākai pašvaldību attīstībai, Eiropas Savienības fondu līdzekļu zaudēšanu un apdraud iedzīvotāju labklājību.

Vēstuli ir parakstījuši visu deviņu republikas pilsētu vadītāji Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris.Rāviņš, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs UldisSesks, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Armands Bartašēvičs, Rīgas pilsētas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks.

“Neskatoties uz republikas pilsētu domju priekšsēdētāju nepārprotami izteiktajām bažām, līdzšinējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra darbība neliecina par to, ka ministrs ir ņēmis vērā pilsētu vadītāju argumentus attiecībā uz plānotajām reformām un problēmu risināšanu,” norādīts LLPA paziņojumā medijiem.

Lielo pilsēti mēri uzskata, ka iecerētās izmaiņas negatīvi ietekmēs pašvaldību turpmāko darbu un ar likumu deleģēto funkciju nodrošināšanā. Turklāt pašvaldību vadītāji uzskata, ka šobrīd daudz svarīgāk ir koncentrēt spēkus līdzsvarotai valsts teritorijas attīstībai, tostarp nekavējoties virzot apstiprināšanai Ministru kabinetā Reģionālās attīstības pamatnostādnes 2014.-2020.gadam. Mēri norāda, ka ir arī citi daudz aktuālāki jautājumi par ministra iecerētajām reformām, proti, 2013.gada budžets un darbs pie pašvaldību iedzīvotāju dzīves vides attīstības un labklājības uzlabošanas.

Jau vēstīts, ka ministra Sprūdža idejas par deputātu skaita samazināšanu pašvaldībās, domnieku darba profesionalizēšanu un liegumu savienot darbu domē ar kādas pašvaldības iestādes vai uzņēmuma vadīšanu ir nonākušas līdz izskatīšanai Valsts sekretāru sanāksmē. Pret daudzām no tām iebilst lielo pilsētu mēri.

Ministrijas sagatavotie grozījumi pašvaldību vēlēšanu likumā paredz samazināt deputātu skaitu pašvaldībās, Rīgas domē – līdz 35, kā arī stingrāk nodalīt izpildvaru no lēmējvaras. Pagājušajā nedēļā šīs un vēl citas ieceres mēri apspieda ar Sprūdžu, taču pēc sarunas norādīja, ka vēlas no ministra plašāku izskaidrojumu un konkrētas ieceres.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+