Mobilā versija
+18.7°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Svētdiena, 20. augusts, 2017
23. aprīlis, 2015
Drukāt

Lielvārdes militārajā lidlaukā sākta aprīkojuma piegāde un iekārtu uzstādīšana

Foto: LETAFoto: LETA

Personu apvienība, kurā ietilpst Latvijas uzņēmums “Arčers” un Kanādas lidostu aprīkojuma tehnoloģiju izstrādātāja un piegādātāja – kompānija “Intelcan Technosystems Inc.”, uzsākusi martā noslēgto līgumsaistību izpildi par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzes sakaru, navigācijas un meteoroloģiskās sistēmas aprīkojuma piegādi un uzstādīšanu Lielvārdes militārajā lidlaukā, aģentūra BNS uzzināja uzņēmumā.

Līgumā paredzēto aprīkojumu pasūtītājs ir NBS Nodrošinājuma pavēlniecības 2. reģionālais nodrošinājuma centrs, bet līguma summa – 5,5 miljoni eiro. Līgums paredz navigācijas aprīkojuma, lidlauka meteoroloģisko un radio sakaru iekārtu projektēšanu, izgatavošanu, uzstādīšanu, vienotas sistēmas izveidi un testēšanu. Aprīkojuma piegādātāji būs Vācijas, Somijas, Norvēģijas, Kanādas un citu valstu kompānijas.

Latvijas uzņēmums nodrošinās projektēšanu, visus nepieciešamos infrastruktūras un inženiertehnisko komunikāciju izveides pasākumus lidlaukā, kā arī īstenos projekta kopējo vadību un darbu koordināciju. Savukārt “Intelcan Technosystems Inc.” integrēs visas specifiskās iekārtas vienotā struktūrā un tās pārbaudīs.

Konkursā par tiesībām realizēt iepriekšminēto projektu “Arčers” ar Kanādas partneri uzvarēja konkurencē ar trim citiem pretendentiem, ko pārstāvēja kompānijas no Igaunijas, Itālijas, Francijas un Lielbritānijas. Līgumsaistības paredz iepriekšminētā pasūtījuma izpildi 18 mēnešu laikā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lielvārdes aviācijas bāzē uzstādīs sakaru iekārtas un programmatūru, kas nodrošinās NATO dalībvalstu vienotas gaisa telpas novērošanas sistēmas izveidi un atbalsta sniegšanu gaisa operāciju veikšanai.

Sistēmas izveide paredz optimizēt Lielvārdes aviācijas bāzē esošās telpas un uzstādīt tur attiecīgās sakaru iekārtas un programmatūru, kas nodrošinās NATO dalībvalstu vienotas gaisa telpas novērošanas sistēmas izveidi, atbalsta sniegšanu gaisa operāciju veikšanai un citas funkcijas. Kopā ar Latviju šajā projektā iesaistījusies Albānija, Bulgārija, Horvātija, Igaunija, Islande, Lietuva, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Pievienot komentāru

Mēģinot nodzēst liesmas automašīnā, ugunsgrēkā cietis vīrietisVakar, mēģinot nodzēst ugunsgrēku, kurā dega automašīna, cietis vīrietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha. Sestdien plkst.8.44 VUGD
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+