×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Liepājā Radošuma dienās rosinās bērnu interesi par tehniskajām nozarēm

Foto - LETAFoto - LETA

Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar mācību priekšmetu metodiskajām apvienībām otro reizi pilsētas skolās un bērnudārzos rīko “Radošuma dienas”. To mērķis šogad ir rosināt skolēnu interesi par tehniskajām nozarēm, apgūstot dažādu lietu un jomu darbības pamatprincipus, portālu “LA.lv” informēja Liepājas pilsētas domē.

“Radošuma dienas” notiks no 10. līdz 14. martam par godu Liepājas 389. dzimšanas dienai. Liepājas izglītības iestādes aicinātas līdz 7.martam pieteikt dalību šajā pasākumā.

Katra izglītības iestāde aicināta piedalīties pēc saviem ieskatiem astoņās dažādās aktivitātēs.

Liepājas pilsētas sākumskolu 1.-4.klašu skolēni veidos mācību procesā praktiski pielietojamus darinājumus (signālkartītes, modeļus, ģeometriskas figūras, galda spēles u.c.), kuru izgatavošanā izmanto sadzīves pārpalikumus (avīzes, žurnālus, reklāmu bukletus, kartonu, kārbas, PET pudeles, audumu atgriezumus, dziju u.c.).

Pirmsskolas izglītības iestāžu bērni kopā ar skolotājiem var veidot arī rozi no otrreizēji izmantojamajiem materiāliem “Mana roze Liepājai”.

10.martā Rīgas tehniskās universitātes Liepājas filiāle rīko akciju “Iepazīsti brīnumaino tehnoloģiju pasauli ar 1000 iespējām Tavai veiksmīgai nākotnes karjerai”, kuras laikā notiks eksperimenti, tehnoloģiju un robotu darbības demonstrējumi, piedalīšanās eksperimentos un tehnoloģiju realizēšanā.

Savukārt Liepājas Universitāte 10.martā piedāvā vairākus pasākumus: “Neredzamā elpa telpā”, darbnīca “Valodu pasaule”, robotu “izrāde”, Dzīvesstāstu laboratorija, “Viktorīna! Fizikas vēsture”. Šo pasākumu mērķauditorija ir vidusskolēni, kā arī 7.-9.klašu skolēni. Pasākumā skolēni varēs brīvi pārvietoties un darboties, kur vēlas.

11. martā Liepājas Centra sākumskolas zālē – Ūliha ielā 33 plānota tikšanās ar raidījuma “Vides fakti” vadītāju Māri Olti. Uz tikšanos aicināti bioloģijas un dabas zinību skolotāji un skolēni, kuriem ir interese par dabu, vidi un procesiem dabā.

“Citādā mācību dienā” – no 11. līdz 13. martam izglītības iestādes plāno vienu dienu pavadīt radošā, interesantā, citādā veidā – ar darbnīcām, eksperimentiem, spēlēm, sacensībām. Savukārt 13. martā tirdzniecības centrā “Ostmala” paredzēts skolēnu mācību firmu tirdziņš.

14.martā Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs organizē tehniskās jaunrades dienu 7.-9.klašu skolēniem.

Atsevišķu pasākumu aktīvākās izglītības iestādes plānots apbalvot.

“Radošuma dienu” konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var atrast Liepājas Izglītības pārvaldes mājas lapā “www.lip.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+