×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Liepājā skatāma neredzīgo cilvēku fotoprojekta izstāde

fotograf22

Līdz 14. janvārim Liepājas Latviešu biedrības namā skatāma fotoprojekta “Es rādu Tev to, ko pats neredzu” noslēguma izstāde. To ar biedrības “Lauvu klubs Liepāja” un “Canon” atbalstu veidojuši Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvji. Projektā septiņi neredzīgi cilvēki gada garumā ir uzņēmuši fotogrāfijas, kurās fiksētas lietas, vietas un cilvēki, kas viņiem ir īpašas.

“Mums ir patiess prieks par iespēju palīdzēt realizēt šo inovatīvo projektu. Tajā ir apvienota neredzīgo cilvēku kaislība un aizrautība ar jauno tehnoloģiju apguvi, un iespēja parādīt savu pasaules “redzējumu” plašākai sabiedrībai ne tikai Latvijas lielākajās pilsētās, bet arī Baltijas jūras reģionā un citās valstīs,” saka idejas autore, māksliniece un biedrības “Lauvu klubs Liepāja” biedre Ilze Jansone.

Fotoprojektā “Es rādu Tev to, ko pats neredzu” piedalījās septiņi neredzīgi cilvēki no Liepājas Neredzīgo biedrības, kuri tika apmācīti darbam ar “Canon” fotokamerām. Gada laikā dažādās fotosesijās viņi uzņēma vairāk nekā 500 fotogrāfijas ar lietām, vietām un cilvēkiem, kas viņiem liekas īpašas un ar kurām viņi vēlētos dalīties ar citiem. No šīm fotogrāfijām Lauvu klubu biedru žūrija, kurā apvienoti gan mākslinieki, gan ar mākslas un uzņēmējdarbības vidi saistīti cilvēki izvēlējās 30 labākos veikumus.

Izstāde “Es rādu Tev to, ko pats neredzu” ar starptautiskā Lauvu kluba tīkla atbalstu tiks eksponēta arī Rīgā, Valmierā un Alūksnē. Pēc tam izstāde sāks ceļu ap Baltijas jūru, piestājot Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā. Ar vēstniecību atbalstu plānots to eksponēt arī Lielbritānijā un ASV. Canon fotoprojektam “Es rādu Tev to, ko pats neredzu” ne tikai nodeva lietošanā nepieciešamo fototehniku, bet arī ar Canon IB serviss palīdzību nodrošināja labāko fotogrāfiju druku eksponēšanai izstādēs.

Lauvu kustība ir sākusies 1917.gadā ASV. “Lauvu klubs Liepāja” dibināts 1992.gadā un tā devīze ir „Mēs kalpojam”. Kluba mērķis ir apvienot tos cilvēkus, kuri vēlas ar savām aktivitātēm darīt kaut ko labu sabiedrībai, tajā pašā laikā pietiekami strikti nodalot sevi no reliģiskajām organizācijām. “Lauvu klubs Liepāja” ieguvis atpazīstamību Liepājas pilsētā kā labdarības organizācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+