×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Liepājas estrādi “Pūt, vējiņi!” gatavo jaunajai sezonai

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā nedēļā Liepājas koncertestrādē “Pūt, Vējiņi!” sāksies 8. sezona, tādēļ patlaban estrāde Peldu ielā 57 tiek uzposta, LA.lv uzzināja pie apsaimniekotājiem – SIA “Liepājas latviešu biedrības nams”.

Lai uzpostu “Pūt, Vējiņi!” estrādi, ir atsvaidzināti jumta balsti un veikts daļējs jumta remonts, salabota notekūdeņu šahta, sametināti izlauztie vārti un margas, veikti žoga un vārtu krāsošanas darbi, atsvaidzināti soli, kā arī vēl citi tik pat svarīgi darbi. Zālājs ir nopļauts, nokaltušie koki nozāģēti, celiņi noslaucīti un dārzs apstādīts, bet tagad, kad “Pūt, Vējiņi!” vizuālais tēls ir atsvaidzināts, ar nepacietību tiek gaidīti liepājnieki un pilsētas viesi, lai jau atkal varētu baudīt vasaru brīnišķīgos kultūras pasākumos svaigā gaisā, vien dažu metru attālumā no jūras.

Estrāde jauno sezonu sāks 16. jūnijā ar gadskārtējiem Kurzemes zonas pensionāru Jāņu ielīgošanas svētki, 23. jūnijā gaidāmi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra rīkotie Līgo svētki Liepājā, bet jūlijā – vairākas teātra izrādes, Amigo Dzintara dziesmu vasaras tūres koncerts un balle, kā arī Dailes teātra ansambļa “Ilga” 10 gadu jubilejas koncerts “17 pansionāta mirkļi”.

Ieskicējot “Pūt, Vējiņi!” nākotni, Liepājas Latviešu biedrības nama direktore Vita Hartmane norāda, ka Liepājas pilsētas iedzīvotāji ir pelnījuši Eiropas līmeņa estrādi, tādēļ tiek meklēts finansējums, lai Liepājas brīvdabas estrādi pamatīgi atjaunotu. Šobrīd plānots, ka pilsētas pašvaldība iesniegs rekonstrukcijas projektu Eiropas struktūrfondam, lai nodrošinātu iespēju saņemt līdzfinansējumu 85% apmērā no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

Apsaimniekotāju pārstāve Laura Giptere stāsta, ka šogad visi sagatavošanās darbi notiek saimnieka Alda Ķeira vadībā, par tehnisko darbu izpildi atbild strādnieks Edgars Zveja, bet par apzaļumošanu – dārzniecei Dainai Sudmalei, kura šo darbu estrādē uzcītīgi veic jau ceturto gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+