Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
6. oktobris, 2015
Drukāt

Liepājas muzejā atklās Pētera Spridzāna daiļrades retrospektīvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 9. oktobrī plkst. 17 Liepājas muzejā atklās mākslinieka Paula Spridzāna (1945) jubilejas personālizstādi “Dimensijas”, LA.lv uzzināja muzejā.

Mākslinieks, sagaidot savas dzīves nozīmīgu jubileju, skatītājiem pavērs ieskatu radošā darba dimensijās no septiņdesmitajiem gadiem līdz mūsdienām. Mākslinieks eksponēs juvelierizstrādājumus, tēlniecības objektus un gleznas, būs apskatāmi darbi no Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma un Latvijas Mākslinieku savienības darbu fonda, LA.lv pastāstīja Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Pauls Spridzāns ir Latvijā pazīstams rotu mākslinieks, bet darbojas arī dekoratīvās koktēlniecības, lietišķās grafikas, plakāta, interjera, metālkaluma, vides objektu un arī glezniecības jomā.

Mākslinieks regulāri piedalās gan glezniecības, gan koktēlniecības mākslas plenēros un kopizstādēs Liepājā un Ventspilī. Personālizstādes notikušas Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Talsos. Paula Spridzāna darbi eksponēti arī ārzemju izstādēs – Zviedrijā, Francijā, Holandē, Polijā, Čehijā, Bulgārijā, Vācijā, Igaunijā, Krievijā u.c.

Mākslinieka iecienītās tēmas ir daba, jūra, visums, iedvesmu smeļas arī vēsturē. Tas atspoguļojas rotās un koktēlniecības objektos. Juvelierizstrādājumos apvieno dažādus materiālus – metālus, Kurzemes pludmalē atrastus oļus, dārgakmeņus, dzintaru, kaulu, gliemežvākus, koku. Koktēlniecības objektos mākslinieks pievērsies dabas stilizācijām un jūrniecības tēmai. Mākslinieks ir aizrautīgs ceļotājs, labprāt atpūšas laivojot un makšķerējot.

Izstāde Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē skatāma no 9. oktobra līdz 8. novembrim. Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Apbalvotas skaistākās pērnā gada grāmatasJau 24. reizi izvērtēts grāmatu vizuālais ietērps un sumināti laureāti, un šovakar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pasniegtas grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2016" balvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+