×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Liepājas muzejā sastapsies trīs mūzas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 17. septembrī plkst. 17 Liepājas muzejā atklās izstādi “DzDZ”, kurā sastapties trīs mākslinieces – Dzintra Vīriņa, Daina Galakrodzeniece un Zigrīda Atāle, LA.lv uzināja muzejā.

Izstādes nosaukumu veido mākslinieču vārdu pirmie burti. Izstādē katra no viņām skatītājiem rāda savus darbus un aizraušanos. Dzintra Vīriņa eksponēs grafikas un kolorētus zīmējumus, Daina Galakrodzeniece piedāvā tekslildizaina izstrādājumus, un Zigrīda Atāle – interjera risinājumu. Mākslinieces atzīmē nozīmīgu savu dzīves jubileju, dāvājot skatītājiem savu kopizstādi.

Dzintra Vīriņa 1977. gadā beigusi Liepājas lietišķās mākslas vidusskolas dekoratoru nodaļu un iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijā grafikas nodaļā. 1983. gadā beigusi akadēmiju un sākusi strādāt Liepājas mākslas skolā par zīmēšanas un gleznošanas skolotāju. Izstādēs māksliniece piedalās kopš 1985. gada ar kolorētiem zīmējumiem un grafikas darbiem. Ilustrējusi divdesmit divas grāmatas, sešpadsmit no tām – Ērika Kūļa sarakstītas.

Daina Galakrodzeniece maģistra grādu lietišķajā mākslā ieguva Tallinas Valsts Mākslas Institūtā, kur piecus gadus studēja tekstila un modes katedrā. Šobrīd māksliniece savas zināšanas nodod bērniem, kuri mācās viņas vadītajā Mālpils Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļā. Piedalījusies dažādās izstādēs Latvijā un ārzemēs – Igaunijā, Ukrainā, Francijā, Vācijā, Zviedrijā, Taivānā, ASV, veido dizainu apģērba aksesuāriem, kā arī mājas tekstilu. Visi darbi tiek austi mājas stellēs un ir unikāls roku darbs nelielā tirāžā.

Zigrīda Atāle beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu 1981. gadā. No 1989. līdz 1992. gadam strādājusi Liepājas teātrī par kostīmu mākslinieci, vēlāk tur bijusi galvenā māksliniece. Sadarbībā ar arhitektiem veidojusi gan privātus, gan publiskus interjerus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+