×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Liepājas teātrī “Šikās kāzas” jau 50. reizi!

Ziedoņa Safronova fotoZiedoņa Safronova foto

"Šikās kāzas"

Otrdien, 5. novembrī, Liepājas teātrī iespējams noskatīties Robina Hodona komēdiju „Šikās kāzas”. Šī būs jubilejas izrāde – tā tiks spēlēta jau 50. reizi!
Izrāde Liepājas teātra repertuārā ir jau ceturto sezonu – to 2011. gada pavasarī iestudējis režisors Dž.Dž.Džilindžers. Izrādi iecienījuši gan Liepājas, gan pārējās Latvijas iedzīvotāji. Tā spēlēta Madonā, Cēsīs, Ogrē, Jelgavā un citās pilsētās; to jau redzējuši vairāk nekā 20 000 skatītāju. Pirms jubilejas izrādes „Šikās kāzas” būs iespējams noskatīties arī Valmierā (26.10.), Ādažos (27.10.) un Rīgā (28.10.).
Izrāde ir gan smieklīga komēdija, gan aizkustinošs mīlas stāsts. Tās darbība norisinās kādā viesnīcas numuriņā, kurā pirms kāzām nolēmusi apmesties Reičela (Signe Ruicēna), taču pirms viņas to paspējis izdarīt viņas līgavainis Bils (Mārtiņš Kalita), kurš turklāt nav viens, bet gan kopā ar iepriekšējā vakarā satikto Džūdiju (Agnese Jēkabsone). Bilam cenšoties atrisināt situāciju, rodas aizvien lielāks haoss, jo viesnīciņas numurā uzrodas arī viņa labākais draugs un vedējtēvs Toms (Gatis Maliks), Reičelas māte Dafne (Ilze Trukšāne (Būde)) un istabene Anna (Anete Berķe).
Jautājot aktieriem, ko nozīmē vienu izrādi spēlēt vairākus gadus un vai tā pa šo laiku ir mainījusies, Mārtiņš Kalita uzsver, ka katra reize atšķiras un katrā ir kaut kas jauns. „Izrādes otrajā cēlienā ir epizode, kur Bilam „paslīd kāja” un viņš metas kaislīgi skūpstīt Džūdiju, lai arī blakus istabā atrodas viņa līgava Reičela, kura tieši tobrīd nolēmusi iegriezties viesistabā. Bils to dzirdot, mēģina slēpties, lecot pāri dīvānam. Vienā no izrādēm kaut kā neparēķināju savu spēku – dīvānam nolūza kāja, un es ar visu dīvānu iegāzos sienā. Tā kā tā ir tikai dekorācija, piezemējoties uz pēcpuses, izlūzu cauri dēlīšiem. Par laimi Reičela mūs tik un tā nepieķēra,” nosmej aktieris.
„Par spīti tam, ka piecdesmit izrāžu laikā tērpi ir plīsuši pa vīlēm, scenogrāfijas sienas ieguvušas plaisas, paklāj uz grīdas nodilis, neveiksmīga lidojuma rezultātā Anetes galva pat tikusi pie šuvēm, „Šikās kāzas” ir viena no man mīļākajām repertuārā esošajām izrādēm. Ir patiess prieks to spēlēt atkal un atkal,” stāsta Gatis Maliks.
Pēc pirmizrādes daudzi skatītāji centās noskaidrot Džo Dolana dziesmas „Hush, hush Maria” nosaukumu un tā ātri kļuva par izrādes firmas zīmi! Par izrādei radīto horeogrāfiju „Spēlmaņu nakts” balvu kā gada kustību māksliniece saņēma Inga Krasovska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+