Laukos
Bizness

Valsts attieksmes dēļ “Liepkalni” daļēji pārcelšoties uz Igauniju0

Foto LETA

Maizes un konditorejas izstrādājumu ražotājs SIA “Liepkalni” sociālajā tīklā Facebook paziņojis, ka daļu darbības pārcels uz Igauniju.

Lēmums pamatots saistībā ar “atsevišķu valsts iestāžu totālu neieklausīšanos Liepkalnu, kā vietējo Latvijas uzņēmēju viedoklī un atsevišķu valsts institūciju pastāvīgu uzņēmuma darbības apgrūtināšanu”, teikts Facebook ierakstā.

Plānots, ka jaunā ražotne, veikals un kafejnīca, kuru izbūvē un iekārtošanā ieguldīti pusotra miljona eiro, Pērnavā tiks atvērti nākamā gada 5.janvārī.

Jau iepriekš uzņēmuma īpašnieks Dagnis Čākurs atzina, ka “Liepkalnu” darbības politika ir atvērt ceptuves vairākās vietās Latvijā, kā arī Igaunijā, lai samazinātu attālumu no krāsns līdz pircējam un piegādātu veikaliem pēc iespējas svaigāku maizi. “Liepkalni” līdz šim atvēruši ceptuves Rūjienā, Valmierā, Aizkraukles novada “Liepsalās”, Ķekavā tirdzniecības centrā “A7″ un Igaunijas pilsētā Pērnavā.

Līdz ar ražotnes, veikala un kafejnīcas atvēršanu uzņēmums Igaunijā plāno kāpināt realizācijas apmērus. To izdosies panākt, gan realizējot Igaunijas ražotnē saražoto produkciju uz vietas, gan arī attīstot vairumtirdzniecību Tallinas un Pērnavas reģionā. “Latvija nav tālu no topošās ceptuves, veikala un kafejnīcas Igaunijā. Daļu produkcijas uz Igauniju vedīsim no Latvijas, bet daļu ražosim turpat uz vietas,” teica Čākurs.

Liepkalni” pēc īpašām tehnoloģijām cep dažāda veida rupjmaizi, saldskābmaizi, kviešu maizi, kā arī cepumus, tortes, pīrādziņu un kliņģerus. Pirms trim gadiem uzņēmums investēja 100 000 eiro dzirnavās, tādējādi sākot cept maizi un konditorejas izstrādājumus no pašu maltiem miltiem.

Kā liecina ” Firmas.lv” dati, “Liepkalnu” apgrozījums pērn bija 7,31 miljons eiro salīdzinājumā ar 7,16 miljoniem iepriekšējā gadā, savukārt peļņa bija
340 128 eiro salīdzinājumā ar 416 087 eiro pirms gada.

“Liepkalni” reģistrēti 1992.gadā Naukšēnos. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 194 682 eiro. Uzņēmums pilnībā pieder Dagnim Čākuram.
Vairāk par uzņēmumu lasiet šeit

LA.lv