Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
1. oktobris, 2012
Drukāt

LIETU VĒSTURE: Konfekte “Serenāde” (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pagājušā gadsimta sākumā šokolādes fabrikā ”Laima” strādāja kāds izcils šokolādes meistars. Viņš ļoti mīlēja kādu meiteni, taču bija pārāk kautrīgs, lai savā mīlestībā atzītos, kur nu lai vēl dziedātu serenādes zem iemīļotās loga. Tādēļ kā vissaldāko mīlestības apliecinājumu viņš radījis jaunu konfekti, ko nosaucis par ”Serenādi”.

 

Pirmo konfekti meistars dāvināja savai mīļotajai. Meitene drīz vien kļuva par viņa sievu, un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi. Šīs leģendas patiesumu tagad ir grūti pārbaudīt, taču viens gan ir skaidrs – īsta mīlestība pārdzīvo laikus un gadsimtus, un jau 75 gadus šokolādes fabrikā ”Laima” gatavo visgardāko konfekti – ”Serenāde”! Tās recepti izstrādāja 1937. gadā. Konfektes sastāvdaļas – augļu želeja, aprikozes, rieksti un… mazliet vien salduma izstrādātājam zināmas maģijas. Unikāli, ka šo konfekti joprojām ražo pēc senās – oriģinālās – receptes.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 1937 gadā Eiropas kinoteātros tika izrādīta ļoti populāra filma ar nosaukumu “Serenāde”. Tā kā šis vārds kļuva klišejisks romantisma izpratnē, tad “Laimas” jaunākais produkts arī ieguva šo nosaukumu.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+