×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2012
Drukāt

LIETU VĒSTURE: Konfekte “Serenāde” (2)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pagājušā gadsimta sākumā šokolādes fabrikā ”Laima” strādāja kāds izcils šokolādes meistars. Viņš ļoti mīlēja kādu meiteni, taču bija pārāk kautrīgs, lai savā mīlestībā atzītos, kur nu lai vēl dziedātu serenādes zem iemīļotās loga. Tādēļ kā vissaldāko mīlestības apliecinājumu viņš radījis jaunu konfekti, ko nosaucis par ”Serenādi”.

 

Pirmo konfekti meistars dāvināja savai mīļotajai. Meitene drīz vien kļuva par viņa sievu, un viņi dzīvoja ilgi un laimīgi. Šīs leģendas patiesumu tagad ir grūti pārbaudīt, taču viens gan ir skaidrs – īsta mīlestība pārdzīvo laikus un gadsimtus, un jau 75 gadus šokolādes fabrikā ”Laima” gatavo visgardāko konfekti – ”Serenāde”! Tās recepti izstrādāja 1937. gadā. Konfektes sastāvdaļas – augļu želeja, aprikozes, rieksti un… mazliet vien salduma izstrādātājam zināmas maģijas. Unikāli, ka šo konfekti joprojām ražo pēc senās – oriģinālās – receptes.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 1937 gadā Eiropas kinoteātros tika izrādīta ļoti populāra filma ar nosaukumu “Serenāde”. Tā kā šis vārds kļuva klišejisks romantisma izpratnē, tad “Laimas” jaunākais produkts arī ieguva šo nosaukumu.

Draugiem Facebook Twitter Google+