×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Lietuvā Rīgas omonietim Mihailovam prasa mūža ieslodzījumu par noziegumiem pret cilvēci (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lietuvas prokuratūra ir lūgusi Apelāciju tiesu atzīt par vainīgu Latvijas pilsoni un bijušo Rīgas omonieti Konstantīnu Mihailovu (Ņikuļinu) noziegumos pret cilvēci saistībā ar Lietuvas amatpersonu slepkavību Medininku kontrolpunktā 1991.gadā un piespriest viņam mūža ieslodzījumu.

Lietuvas Ģenerālprokuratūras prokurors Rolands Stankevičs otrdien prāvas noslēguma runā sacīja, ka Mihailovs personīgi ir piedalījies uzbrukumā civilpersonām, īstenojot un atbalstot PSRS un tās politiku.

Viļņas apgabaltiesa 2011.gada 11.maija spriedumā atzina Mihailovu par vainīgu Lietuvas amatpersonu slepkavībā Medininku robežkontrolēs punktā 1991.gada 31.jūlijā. Tiesa viņam piesprieda maksimālo sodu – mūža ieslodzījumu.

Lietu par Medininku slaktiņu Lietuvas Apelāciju tiesa izskata pēc apsūdzētā, viņa advokātu un Ģenerālprokuratūras sūdzības. Kamēr lieta nav izskatīta apelācijas kārtībā, spriedums spēkā nav stājies un Mihailovam ir noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Viļņas apgabaltiesa pērn konstatēja, ka Mihailovs kā PSRS Iekšlietu ministrijas Īpašo uzdevumu milicijas vienības (OMON) milicis, kurš darbojās vienības komandiera Česlava Mliņņika izveidotajā noziedzīgajā grupējumā kopā ar citiem miličiem Andreju Laktionovu un Aleksandru Rižovu, tīši nogalināja Lietuvas Republikas amatpersonas, kas pildīja dienesta pienākumus.

1991.gada 31.jūlijā OMON kaujinieki Medininku kontrolpunktā uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas nošāva septiņus Lietuvas muitas darbiniekus un policistus, bet viens tika smagi ievainots, taču izdzīvoja.

Omoniešu uzbrukumā tika nogalināti Lietuvas Policijas departamenta ātrās reaģēšanas vienības “Aras” policisti Mindaugs Balavaks un Aļģimants Jozaks, Policijas departamenta ceļu policijas darbinieki Jozs Janonis un Aļģirds Kazlausks, Muitas departamenta Viļņas muitnīcas inspektori Antans Musteiķis un Stanislavs Orlavičs. Uzbrukumā tika smagi ievainots un 2.augustā nomira Viļņas muitnīcas inspektors Ričards Rabavičs. Izdzīvoja tikai smagi ievainotais muitnieks Toms Šerns.

Krievija ir atteikusies izdot Lietuvai Laktionovu un Mliņņiku, bet atteikums par Rižova izdošanu līdz šim oficiāli nav saņemts, liecina Lietuvas Ģenerālprokuratūras mājaslapā pieejamā informācija.

Lietuvas Apelāciju tiesa spriedumu šajā lietā plāno nolasīt rudenī.

Ņikuļins līdz aizturēšanai dzīvojis Latvijā ar citu identitāti. Viņa uzvārds bija Mihailovs, ko viņš saņēma saskaņā ar liecinieku aizsardzības programmu par palīdzību Valsts ieņēmumu dienesta Ludzas nodaļas priekšnieka Vjačeslava Liscova slepkavības krimināllietas izmeklēšanā. Latvijas tiesībsargājošās institūcijas viņu aizturēja 2007.gada 28.novembrī, pamatojoties uz Lietuvas izdotu Eiropas Savienības aizturēšanas orderi. Kopš 2008.gada janvāra viņš atrodas izolatorā Lukišķes cietumā Viļņā. Savu vainu Medininku slaktiņā viņš stingri noliedz.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. protams mūžu ieslodzījums Atbildēt

    protams mūžu ieslodzījums
    protams mūžu ieslodzījums

Draugiem Facebook Twitter Google+