Pasaulē
Baltija

Lietuvā visas ministrijas varētu pārcelties zem viena jumta 16


Sauļus Skvernelis
Sauļus Skvernelis
Foto – AP

Lietuvas Seima vēlēšanās uzvarējusī Zemnieku un zaļo savienība uzskata par lietderīgu pārcelt dažas ministrijas no Viļņas uz Kauņu, savukārt visas galvaspilsētā palikušās ministrijas līdzekļu taupīšanas nolūkā savākt zem viena jumta.

Kā ceturtdien portāla “15min.lt” preses konferencē norādījis zaļzemnieku premjera amata kandidāts Sauļus Skvernelis, šādi pārkārtojumi ļautu ietaupīt, atsakoties gan no prāvas daļas darbinieku, gan no ēkām, kuru dārdzību nosaka ne tik daudz praktiskums un ērtums kā atrašanās vieta un kultūrvēsturiskā vērtība.

“Mēs tiešām runājam par iespēju visas ministrijas (..) pārcelt uz vienu ēku, vienu institūciju, tā ietaupot lielu daļu apkalpojošā personāla un transporta, kas dublējas, nemaz jau nerunājot par visiem uzturēšanas izdevumiem un loģistikas lietām,” viņš skaidrojis.

Pēc Skverneļa teiktā, piemērotu ēku šim nolūkam varētu nomāt.

“Nedomāju, ka mums vajadzētu kaut ko celt no jauna, vienkārši jāskatās, kādas būtu iespējas īrēt,” viņš piebildis.

Zaļzemnieki arī uzskata, ka Zemkopības un Vides ministrija būtu jāpārceļ uz Kauņu, bet Skvernelis piebildis, ka valdības institūcijas varētu darboties arī Klaipēdā.

“Skatīsimies, kādas ir iespējas un kādas institūcijas jau ir Kauņā. Kādas, piemēram, varētu būt iespējas, runājot par zivsaimniecību, varbūt varētu būt departaments Klaipēdā, ja jau mēs gribam būt jūras valsts. Vai tur trūkst cilvēku, kuri varētu darboties? Potenciāls ir milzīgs, ir arī universitāte, kas gatavo attiecīgā profila speciālistus,” spriedis zaļzemnieku premjera amata kandidāts.

Viņš norādījis, ka valdības institūciju darbs ārpus Viļņas nebūt nenozīmē valsts pārvaldes izmaksu palielināšanos.

“Runājot par ministriju loģistiku – ja mēs tiešām vēlamies, lai mums ir nevis “Viļņa un pārējā Lietuva”, bet Viļņa, Kauņa, Klaipēda un reģioni, mums šie soļi ir jāsper. Vai izmaksas tiešām būs lielākas nekā šobrīd? Domāju, ka kopējā summa noteikti būs mazāka,” norādījis Skvernelis.

Jau ziņots, ka Zemnieku un zaļo savienība, kas oktobrī notikušajās Seima vēlēšanās ieguva 56 deputātu mandātus, trešdien parakstīja valdības koalīcijas līgumu ar trešās vietas ieguvēju – Sociāldemokrātu partiju, kam jaunajā parlamentā būs 17 mandāti.

LA.lv