Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
13. augusts, 2014
Drukāt

Lietuvas premjers: PVN pārtikai netiks samazināts (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs trešdien sacīja, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme lauksaimniecības produkcijai netiks samazināta.

“Mēs vienojāmies, ka PVN likme netiks samazināta. Tas ir patēriņa nodoklis un, ja daži tic, ka tas veicinās izaugsmi un labi palīdzēs lauksaimniecības produkcijas pārstrādātājiem vai ražotājiem, ir jāsaprot, ka Lietuva ir maza un atvērta valsts, un ka pārtikas produkcija no citām valstīm arī tiek ievesta mūsu valstī,” Butkevičs sacīja žurnālistiem pēc tikšanās ar parlamenta priekšsēdētāju Loretu Graužinieni.

Lietuvas premjers uzsvēra, ka ir citi veidi, kā reaģēt uz Krievijas noteikto lauksaimniecības un pārtikas produkcijas importa aizliegumu.

Lietuvas lauksaimniecības ministre Virginija Baltraitiene ir teikusi, ka varētu apsvērt PVN likmes samazinājumu gaļas un dārzeņu produkcijai.

PVN likme Lietuvā gaļai un dārzeņiem pašlaik ir 21%, un spēkā tā ir kopš 2009.gada rudens. 21% ir PVN pamata likme, bet ir atsevišķas preču grupas, uz kurām tiek attiecināta samazināta PVN likme.

Krievija 7.augustā uz vienu gadu aizliedza lielākās daļas lauksaimniecības un pārtikas preču ievešanu no Eiropas Savienības, ASV un citām Rietumvalstīm, kas noteikušas sankcijas pret Krieviju saistībā ar situāciju Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dīvains arguments Atbildēt

    Pārtikas produkcija no citām valstīm tiek ievesta arī Lielbritānijā,Īrijā un Maltā-valstīs ar 0%PVN likmi pārtikas pamatproduktiem!

  2. Slikti!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+