Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
13. augusts, 2014
Drukāt

Lietuvas premjers: PVN pārtikai netiks samazināts (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs trešdien sacīja, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme lauksaimniecības produkcijai netiks samazināta.

“Mēs vienojāmies, ka PVN likme netiks samazināta. Tas ir patēriņa nodoklis un, ja daži tic, ka tas veicinās izaugsmi un labi palīdzēs lauksaimniecības produkcijas pārstrādātājiem vai ražotājiem, ir jāsaprot, ka Lietuva ir maza un atvērta valsts, un ka pārtikas produkcija no citām valstīm arī tiek ievesta mūsu valstī,” Butkevičs sacīja žurnālistiem pēc tikšanās ar parlamenta priekšsēdētāju Loretu Graužinieni.

Lietuvas premjers uzsvēra, ka ir citi veidi, kā reaģēt uz Krievijas noteikto lauksaimniecības un pārtikas produkcijas importa aizliegumu.

Lietuvas lauksaimniecības ministre Virginija Baltraitiene ir teikusi, ka varētu apsvērt PVN likmes samazinājumu gaļas un dārzeņu produkcijai.

PVN likme Lietuvā gaļai un dārzeņiem pašlaik ir 21%, un spēkā tā ir kopš 2009.gada rudens. 21% ir PVN pamata likme, bet ir atsevišķas preču grupas, uz kurām tiek attiecināta samazināta PVN likme.

Krievija 7.augustā uz vienu gadu aizliedza lielākās daļas lauksaimniecības un pārtikas preču ievešanu no Eiropas Savienības, ASV un citām Rietumvalstīm, kas noteikušas sankcijas pret Krieviju saistībā ar situāciju Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dīvains arguments Atbildēt

    Pārtikas produkcija no citām valstīm tiek ievesta arī Lielbritānijā,Īrijā un Maltā-valstīs ar 0%PVN likmi pārtikas pamatproduktiem!

  2. Slikti!

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+