Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
13. augusts, 2014
Drukāt

Lietuvas premjers: PVN pārtikai netiks samazināts (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Aļģirds Butkevičs

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs trešdien sacīja, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme lauksaimniecības produkcijai netiks samazināta.

“Mēs vienojāmies, ka PVN likme netiks samazināta. Tas ir patēriņa nodoklis un, ja daži tic, ka tas veicinās izaugsmi un labi palīdzēs lauksaimniecības produkcijas pārstrādātājiem vai ražotājiem, ir jāsaprot, ka Lietuva ir maza un atvērta valsts, un ka pārtikas produkcija no citām valstīm arī tiek ievesta mūsu valstī,” Butkevičs sacīja žurnālistiem pēc tikšanās ar parlamenta priekšsēdētāju Loretu Graužinieni.

Lietuvas premjers uzsvēra, ka ir citi veidi, kā reaģēt uz Krievijas noteikto lauksaimniecības un pārtikas produkcijas importa aizliegumu.

Lietuvas lauksaimniecības ministre Virginija Baltraitiene ir teikusi, ka varētu apsvērt PVN likmes samazinājumu gaļas un dārzeņu produkcijai.

PVN likme Lietuvā gaļai un dārzeņiem pašlaik ir 21%, un spēkā tā ir kopš 2009.gada rudens. 21% ir PVN pamata likme, bet ir atsevišķas preču grupas, uz kurām tiek attiecināta samazināta PVN likme.

Krievija 7.augustā uz vienu gadu aizliedza lielākās daļas lauksaimniecības un pārtikas preču ievešanu no Eiropas Savienības, ASV un citām Rietumvalstīm, kas noteikušas sankcijas pret Krieviju saistībā ar situāciju Ukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Dīvains arguments Atbildēt

    Pārtikas produkcija no citām valstīm tiek ievesta arī Lielbritānijā,Īrijā un Maltā-valstīs ar 0%PVN likmi pārtikas pamatproduktiem!

  2. Slikti!

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+