×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Lietuviešu grupa “Garbanotas Bosistas” sniegs albuma prezentācijas koncertu Rīgā

Foto - LetaFoto - Leta

Atgriežoties no tūres Lielbritānijā, viena no labākajām Lietuvas rokgrupām “Garbanotas Bosistas”(Sprogainais basists) savu pašizdoto albumu “Above Us” 28. maijā prezentēs arī Rīgā.

“Garbanotas Bosistas” ir pierādījums tam, ka tādas vērtības kā mīlestība, miers un rokenrols ir lieliski iekļaujamas arī mūsdienu Baltijas mūzikas scēnā. Grupas pirmais albums ir viņu veltījums brīvībai, mūzikai un cilvēkiem sev līdzās. Šie jaunie mūziķi zina, kā rakstīt psihedēliskus, 60. gadu rokmūzikas iespaidotus skaņdarbus, un savās zināšanās viņi dalās nevis stāstot, bet muzicējot – galu galā mūzika ir tāda valoda, ko visi saprot.

“Albuma ierakstīšana ir gan jautrība, gan realitātes apjausma. Šis process līdzinās krāsojamās grāmatas iekrāsošanai – tur nav nekāda teksta, bet, izvēloties flomāsteru krāsas, iespējams veidot stāstu. Vienu tādu grāmatu nupat esam aizpildījuši. Tagad ir laiks palēnām radīt jaunas figūras un izvēlēties jaunas krāsas,” savas sajūtas pauž grupas ģitārists Mantas.

“Garbanotas Bosistas” lieliski reprezentē to, kāda ir mūsdienu mūzika Lietuvā. Iepazīstinot klausītājus ar jauno albumu, grupa sasniegusi arī jaunu pieturas punktu savā muzikālajā ceļā – saglabājot līdzšinējo pozitīvo enerģiju, viņu īpašais skanējums šajā albumā papildināts ar svaigām sintezatora skaņām un interesantiem efektiem.

Grupas sastāvā ir brāļi Mantas un Šarūnas Joneikis, bundzinieks Jonas Narbutas un basists Kipras Pugačiukas, kura mati, pretēji tam, ko grupas nosaukums vēsta, ir taisni, nevis sprogaini.

Pēc pārpildītiem albuma prezentācijas koncertiem Lietuvā “Garbanotas Bosistas” pašlaik atrodas koncertturnejā Lielbritānijā, kur viņi nule kļuvuši par pirmo lietuviešu grupu, kas spēlējuši festivālā “The Great Escape”. Lielbritānijā aizvadītas arī divas “Sofar Sounds” sesijas, kā arī nospēlēts koncerts Londonā un bijusi uzstāšanās “Liverpool Sound City” festivālā.

Albuma prezentācijas tūre noslēgsies tepat Baltijā – 28. maijā gaidāms koncerts Rīgā, klubā “Piens”, bet 29. maijā Tallinā, klubā “Sinilind”.

Kopš grupas dibināšanas 2008. gadā tā uzstājusies arī TEDx konferencē Vroklavā, Polijā, Lietuvas dienās Kopenhāgenā, Dānijā, un MENT festivālā Ļubļanā, Slovēnijā. Latvijā “Garbanotas Bosistas” ir viesojušies jau vairākkārt, tostarp arī Positivus festivālā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+