×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Likts pamats “Kultūras skolas somai” (3)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

Trešdien, 1. jūnijā, ekspertu domapmaiņā atvērta Kultūras ministrijas (KM) mājas lapas jaunā sadaļa “Kultūras norises bērniem un jauniešiem”, LA.lv pavēstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Ministrija uzsver, ka sadaļā vienkopus pieejama informācija ļauj izglītības darba vadītājiem, pedagogiem, vecākiem un citiem interesentiem ērtāk plānot skolēnu līdzdalību kultūras pasākumos, plašsaziņas līdzekļiem, kas atspoguļo kultūras un izglītības informāciju un kalpos arī kā pamats iniciatīvas “Latvijas skolas soma” satura izveidei.

“Gatavojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, ideja veidot “Latvijas skolas somu” akcentē vienu no būtiskākajām un ilgtspējīgākajām dāvanām, kādu mēs varam sniegt savai jaunajai paaudzei. Tā ir iespēja klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un savstarpējās attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti ikvienam Latvijas bērnam un jaunietim ikvienā Latvijas vietā visā mācību un mācīšanās, personības un pilsoņa veidošanās procesā,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.

Kā atzīmē KM Latvijas valsts simtgades biroja Izglītības un jauniešu projektu vadītāja Aija Tūna: “Viens no pirmajiem projekta koncepcijas izstrādes darba grupas uzdevumiem bija apkopot un izanalizēt jau esošo kultūras norišu piedāvājumu, lai saprastu, vai tas sabalansēti aptver visas vecumgrupas, saistās ar mācību saturu un sekmē izglītības mērķu sasniegšanu. Vienlaikus tā bija arī iespēja vērot, kā notiek komunikācija starp kultūras un izglītības iestādēm, cik elastīgs ir piedāvājums, cik pārskatāms un lietotājam draudzīgs tā līdzšinējais izklāsts.”

Rezultātā, pateicoties kultūras iestāžu atsaucībai un izmantojot Latvijas digitālās kultūras kartes tehnoloģiskās iespējas, apkopota informācija par teātru, mūzikas, koncertu, dejas, arhitektūras, dizaina, bibliotēku, muzeju un arhīvu institūciju un organizāciju piedāvājumu.

Ministrijā norāda, ka pašlaik apkopojums iekļauj 2016. gada norises, tāpēc iniciatīvas darba grupa aicina skolu pedagogus jau šovasar izmantot izveidoto materiālu, plānojot mācību un audzināšanas darbu nākamajam mācību gadam, un rosinot skolēnus apgūt Latvijas kultūras vērtības. Nākošajos gados informāciju plānots papildināt.

Eksperti piekrita, ka izveidotajam materiālam piemīt arī plašāks potenciāls, jo, kā atzina biedrības “Ascendum” valdes locekle Zaiga Pūce, tas “parāda bērnu auditorijai pieejamo pasākumu daudzumu, kvalitāti, pieejamību un daudzveidību un palīdz kultūras iestādēm informēt kultūras patērētājus par izvēles iespējām. Daudzpusīga informācija par kultūras piedāvājumu ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem kultūras un sabiedrības attīstībā.”

Kopumā ziņas sniedza 671 valsts, pašvaldību un nevalstiskās kultūras organizācijas – 537 bibliotēkas, 93 muzeji, 12 arhīvi, 23 teātri un koncertorganizācijas, tostarp astoņas NVO, kā arī Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Nacionālais Kino centrs, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, Latvijas Arhitektu savienība u.c. Iekļautie pasākumi aptver vizuālās mākslas, literatūras, mūzikas, kino, teātra, dejas, kultūras mantojuma, arhitektūras, dizaina un novadpētniecības jomas.

Šobrīd apkopota informācija par 3325 dažādām kultūras norisēm, apkopojot informāciju nevis kā norišu kalendāru, bet gan kā apkopojumu, kuru lietotājs var sašķirot pa klašu/vecuma grupām, nozarēm, kā arī citiem kritērijiem, izvēloties papildus atlases iespējas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Opā, ir vēl viena lapa, ko kultūras iestāžu darbiniekiem aizpildīt. Nekā cita jau nav ko darīt.

  2. Ministrijai tiešām liekas, ka kultūras soma nozīmē mājaslapu, kurā sarakstīt to pašu līdz šim notiekošo? Tieši tā, pēc KM domām, ir problēma? Nevis piedāvājuma kvalitāte un pieejamība (cena, piemēram)?

  3. Būs vēl viens krāms blakus Kultūras kartei? Tā vietā, lai strādātu pie pakalpojuma satura un cenām, viņi sajūsminājas par mājaslapu. Kārtējā Melbārdes izrādīšanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+