×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Linda Leen turpina koncertēt akustiski

Foto - Nils VilnisFoto - Nils Vilnis

Piedzīvojot plašu publikas un kritiķu atzinību koncertos “Dziesmas mīlestības valodā”, Linda Leen atgriežas ar jaunu akustisko programmu. Šoreiz muzicējot video ilustrāciju atmosfērā. “Cinema” koncertsērija turklāt ir pēdējā iespēja klausīties mākslinieci muzicējam akustiski, jo viņa plāno uzsākt ko citādu. 


 

Koncerti “Cinema” ir īpaši ar to, ka svarīga loma dziesmu izpildījumā ir video projekcijām, stāsta Linda Leen. Projekcijas ir kā atsevišķs mākslinieciskais instruments, ar kuru koncertu gaitā radīt papildu stāstus, nozīmes, noskaņas.

Ideja par šādu kinematogrāfisku programmu Lindai Leen radusies, gatavojot video Leonarda Koena kompozīcijai “Hallelujah” koncertam “Arēnā Rīga”. “Dziesmas stāsts ir skumjš un depresīvs, bet mēs radījām klipu, izmantojot kadrus no vairākām ļoti skaistām kāzām. Tādējādi rodas pavisam jauns stāsts par to, kā bilde sadzīvo ar skaņu jeb kā mēs piedzīvojām, ka dziesmā saklausītais mainās atkarībā no tā, ko redzam uz lielā ekrāna,” atceras māksliniece.

Projekcijas viņa uzticējusi radīt Artim Dzērvem, kurš muzikālo materiālu koncerta gaitā uz ekrāna atdzīvinās, izmantojot video fragmentus un grafikas.

“Cinema” repertuāram dziesmas Linda Leen izraudzījusies no saviem albumiem “Let’s go insane”, “Chameleon” un “DIVI”. Bet ne tikai.

Programmā tāpat ir pasaules klasika angļu, franču, krievu un spāņu mēlē.

 

“Varētu teikt, ka esmu radījusi akustiskas kaverversijas savām dziesmām no albuma “Chameleon”, jo tās oriģināli ieskaņotas, piedaloties veselam simfoniskajam orķestrim. Bet šoreiz ir tikai balss, ģitāra, klavieres un flauta,” dziesmu izpildījumu raksturo Linda Leen, piebilstot, ka repertuārs no koncerta uz koncertu varētu nedaudz mainīties.

 

Nelielais izpildītāju sastāvs ļaujot īstenot arī pa kādam spontānam gājienam. “Atceros, kā reiz vienā no koncertiem Dailes teātrī dziedu dziesmu un redzu, ka zālē skūpstās. Pieļauju, ja kas tāds notiktu “Cinema” laikā, es veltītu dziesmu jaunajam pārim,” smaidot stāsta māksliniece.

Taču jaunās akustiskās koncertsērijas apmeklētājiem būs iespēja nobaudīt arī ko pavisam svaigu. Un tā ir Lindas Leen un Kaspara Zemīša jaunā kompozīcija “Frozen”, kas tapusi mēģinājumu laikā, gatavojoties pirmajam “Cinema” koncertam Dailes teātrī decembrī, kad “Frozen” arī piedzīvoja savu pirmatskaņojumu.

“Dziesma radās, spēlējoties, improvizējot ar skaņām. Tā ir paguvusi iemantot gan skatītāju, gan arī kritiķu atzinību,” saka Linda Leen. Plānots, ka kompozīcijas versiju tuvākajā laikā ieskaņos studijā, padarot pieejamu plašākai publikai.

Tāpat ir doma sagatavot DVD ierakstu “Cinema” 
noslēguma koncertam “Palladium Rīga” 14. februārī.

 

UZZIŅA

“Cinema” koncertu komanda: Linda Leen – balss, klavieres, flauta; Kaspars Zemītis – ģitāra; Artis Dzērve – video projekcijas; Gatis Balutis – skaņa un gaisma, un viesmākslinieks Goran Gora Valmierā un Liepājā.

“Cinema” koncerti norisināsies 21. I plkst. 18.00 Valmieras kultūras centrā; 28. I plkst.18.00 Liepājas OC Rožu zālē; 29. I plkst. 17.00 Jelgavas kultūras namā un 14. II, Valentīndienā, – Rīgā, “Palladium Riga” plkst. 19.00.

Biļetes visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+