×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. augusts, 2013
Drukāt

Lipmans iesniedz kreditoru klubam un valdībai dokumentus par gatavību ieguldīt LM

LETALETA

Grūtībās nonākušā Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “Liepājas metalurgs” (LM) akcionārs Kirovs Lipmans kompānijas kreditoru kluba un valdības pārstāvjiem iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus, tostarp arī banku vēstules, kas apliecina viņa gatavību un spēju ieguldīt nepieciešamos līdzekļus, lai atjaunotu LM darbību, pavēstīja Lipmana pārstāvji.

 

“Kolīdz [uzņēmuma līdzīpašnieki] Sergejs Zaharjins un Iļja Segals pārstās kavēt uzņēmuma glābšanu un nodos savas akcijas kreditoru kluba pārstāvjiem, esmu gatavs ieguldīt “Liepājas Metalurgā” savus līdzekļus,” norādīja Lipmans.

Jau vēstīts, ka 19.augustā beidzās termiņš kreditoru kluba izvirzītajam ultimātam – LM akcionāriem Lipmanam, Zaharjinam un Segalam bija jānodod savas kompānijas akcijas kreditoriem, ja viņi nav gatavi ieguldīt LM līdzekļus. Lipmans paziņoja, ka ir gatavs ieguldīt uzņēmumā līdzekļus, tiklīdz pārējie divi lielākie akcionāri –  Zaharjins un  Segals – būs parakstījuši vienošanos par atteikšanos no visām viņiem piederošajām kompānijas akcijām. Savukārt Segals un Zaharjins nosūtīja “Prudentia” parakstītus līgumus par akciju nodošanu ar nosacījumiem, kas uzņēmuma kreditoru konsultantam nebija pieņemami.

LM ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.

Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma TAP un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu. Uzņēmums tiesai iesniedza lūgumu pagarināt plāna iesniegšanas termiņu par mēnesi, ko tiesa apmierināja.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki ir privātpersonas – Zaharjins, Segals un Lipmans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+