×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Lipmans: “Ir jāizbeidz nacionālismu, katrai nācijai ir savi plusi un mīnusi” (video) (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans intervijā kanālam 360TV spriež, ka galvenā trenera izvēlē svarīgs nav nacionālais jautājums, bet gan būtība, kāds ir pats cilvēks. “Katrai nācijai ir plusi un mīnusi. Gan ebrejiem ir plusi un mīnusi, gan latviešiem ir plusi un mīnusi, gan pārējiem. Galvenais, lai cilvēks būtu, lai saprastu, kam mēs dzīvojam un ko vajag atstāt aiz sevis,” spriež Lipmana kungs.
Pilna saruna ar Kirovu Lipmanu būs redzama 360TV ēterā 26. aprīļa vakarā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vecās PSRS Nomenkalatūra darbinieks iemācijies turēties straumē nomainot INTERNACIONALISMU uz MULTIKULTURĀLISMU …vecie vēži.

 2. Par internacionālisma, kosmopolītisma un makurtisma sludināšanu ir jāparedz ilgstošs cietumsods ar pilsonības anulēšanu.
  Šitais komjaunatnes sekretārs ir piemērs tam, kas notiek, kad jebkurā amatā tiek padomju okupācijas laika nomenklatūras censonis.
  Visur, kur ir šie padomju okupācijas nomenklatūras nelieši, ir problēmas, vienalga, vai tas ir pareks, vai Liepājas metalurgs.

 3. Lielākie padomju varas ienaidnieki bija t.s. buržuāziskie nacionālisti.Tagad ,kad pašā Krievijā pie varas ir buržuji Krievija ienaidnieki ir nacionālisti vienalga no kurienes : no Latvijas,Gruzijas vai Ukrainas.
  Krieviem ir tikai patrioti ,krievu armijā – kontraktņiki, ,,naidīgu ,,valstu armijās -algotņi,krieviem ir izlūki ,pārejiem -spiegi,krievi visus vienmēr ir atbrīvojuši,citas valstis okupējuši…..

 4. neatpaliec no politiskajiem notikumiem, Lipman! Kā Eiropā, tā arī visā pasaulē ir sācies politiskā avantūrisma – “kosmopolīttisma” noriets un tautu “nacionālisma” renesanse…Un neviens vairs šo vēstures riteni atpakaļ nepagriezīs; pasaule savu nacionālo struktūru nemainīs un par globālu impēriju nekļūs!

 5. Kāpēc Latvijā Lipmanam “nacionālisms” ir lamu vārds? Ir raksturīgi, ka pēc komunistu ideoloģijas parauga,
  vārdu “nacionālisms” nievājošā un negatīvā nozīmē mūsu valstī lieto cilvēki, kas ir valsts pretinieki vai noliedzēji. Īpaši tas redzams dažādās latviešiem nozīmīgās dienās. Latvijas valstī pamattautība ir latvieši, tāpēc viņi visi pēc nacionālās piederības ir arī nacionālisti un tur nav nekā nievājoša, jo viņi savu tautību izvēlēties nevar un citiem to neuzspiež. Mani šāda apsaukāšanās vienkārši aizskar!

 6. Kirov, ej un pamāci Kremļa pašreizējos iemītniekus, kuru nacionālisms ir kļuvis par nacismu. Latvieši tikai cenšas izdzīvot SAVĀ valstī. Tāpat kā žīdi Izraēlā.

 7. vai lipmans ir idiots, vai arī izliekas par tādu? Atbildēt

  Vai šis lipmans zina, kādā valstī viņš dzīvo? vai Latvijas Satversmi ir lasījis? Vai viņš saprot, ka dzīvo Latvijā t.i. Eiropā – nacionālu valstu savienībā? Nacionālisms vai nācija ir modernisma politisks nojēgums, kā mazā valstī (dibināta kādas noteiktas etniskas kultūras vajadzībām) tā arī lielā (impērija un federalisms, veidota idejas (nekultūras) apkalpošanai). Nācija ir obligāta konstrukcija modernismā, kur likums (naconāls, internacionāls/starptautisks un univerāls) darbojas tikai tad, ja līguma dalībnieks pārstāv cilvēku grupu (nāciju), ģeogrāfisku teritoriju. Kāds sakars politiskam nojēgumam “nacionālisms” ar problēmām hokejā t.i. nekaunību, ja cilvēks uzspļauj valsts kultūrai, proti, valodai? Ko, vai Izraēlā nav nacionālisms? Vai Izraēla nav veidota noteiktas kultūras vajadzībai (piem. pašiedomātā izredzētības teorija)? Ko vai šis lipmans vēlas kalifātu, šariātu – neiespējamu sociālu konstrukciju modernismā? .. Jā, tas nekas ka nesaprot ko runā, jo naudu raust un mānīties prot visi lipmaņi! Vai ne?

 8. Man pqtīkkā tie internacionālisti māca citus dzīvot, pēc padomijas principiem. Nelietīgie latviešu, igauņu vai leišu nacionālisti nezin kāpēc nemīl tautu vienotājus krievus. varenie krievu dižgari internacionālisti kā Kaganovičs, Trockis, ….. Giļman un Liberman un tagad arī Lipmans taču aiz lielas mīlestības māca un māca tos stulbos nacionālistus.

 9. Pat padomju laikā tika atzīts nacionālisms! Tad bieži sastapāmies ar “nacionāla pēc formas,sociālistiska pēc satura”! Tieši nacionālisma dēļ arī pastāv daudzās valstis,nevis Vispasaules impērija,kurā apvienojušies visu zemju proletārieši vai kapitālisti! Jāizbeidz,Lipmana kungs, ir šovīnisms,nevis nacionālisms! Vienas tautas vai pat valodas pārākuma sludināšana,jeb t.s. vecākā brāļa sindroms! Nacionālisms nav ne fašisms,ne šovīnisms,ne nacisms! Nacionālisms-tā ir vienīgā iespēja izdzīvot visām mazajām tautām!

 10. Katram iekšā ir jābūt veselīgam nacionālismam …. tikai ko katrs ar to grib saprast … daudziem liekas ka tas kas ir krievisks tas ir okei ….. tas kas nav krievisks tas ir ,,nacionālists,, vai vēl trakāk – fašists… LIPMAN …Tev nu vislabāk tas būtu jāsaprot …. Tad jau arēnās par savu komandu arī laikam tavuprāt nedrīkst bļaut LATVIJA….LATVIJA…

 11. Kā īsts internacionalists. Ko vecam iemācīt citu domāšanu. Pirms vari mīlēt visu pasauli pašam jācien sevi pašu un savējos un tikai tā tu spēsi cienīt citus.. Kolonistam pavisam cits redzējums.

 12. Pret to nav ko iebilst. Bet Lipman, arī patiesi jāintegrējas vietējā sabiedrībā. Patiesi jaintegrējas,
  Nevis jāmāca latviesiem, ka viņiem nevajag nacionalismu.
  Nebaidies… mēs neesam saprātīgi nacionālisti. Mēs atzīstam, mīlam un cienam Tedu Nolanu. Ne tāpēc, ka viņš būtu latvietis, bet tāpēc, ka viņs ir CILVEEKS foršs.
  Tā ka esi tu ari forss kā cilvēks un nebūs problēmu.

Draugiem Facebook Twitter Google+