×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

LM nesteigsies ar izdienas pensiju reformu

Foto - LETAFoto - LETA

Neveiksmīgo diskusiju dēļ Labklājības ministrija (LM) pagarinās izdienas pensiju koncepcijas izstrādes termiņu, aģentūrai LETA pastāstīja labklājības ministres sabiedrisko attiecību padomniece Marta Krivade.

Koncepciju bija plānots iesniegt valdībā līdz martam, tomēr labklājības ministre Ilze Viņķele (V) lūgusi premjeram koncepcijas iesniegšanas termiņu pagarināt. “Marts noteikti vairs nebūs iesniegšanas termiņš,” pastāstīja Krivade. Viņa pieļauj, ka termiņš koncepcijas iesniegšanai valdībā varētu būt 1.jūlijs, bet solīja konkrēti par to informēt nākamnedēļ.

LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče aģentūrai LETA sacīja, ka LM lūgs pagarināt koncepcijas izstrādes termiņu līdz 1.septembrim. “Tas, ka izdienas pensiju loks netiks paplašināts, nav LM viedoklis, bet tas ir MK dotais mandāts. LM, strādājot pie šī jautājuma, ir konstatējusi vairākas problēmas un vēlas iesniegt priekšlikumus to risināšanai. Tas, ka iedzīvotāji dzīvo ilgāk, nu jau, šķiet, ir neapgāžams fakts un ar to ir jārēķinās gan ikvienam iedzīvotājam, gan ikvienai nozarei,” viņa piebilda.

Krivalde skaidroja, ka termiņš tiks pārvietots, lai varētu realizēt kvalitatīvu diskusiju. “Šobrīd cilvēki ir šausmīgi satraukušies un ar viņiem ir grūti diskutēt. Mēs gribam panākt, lai kopā ar arodbiedrībām un citām iesaistītajām pusēm varētu atrast īsto risinājumu,” norādīja Krivade.

Līdz šim LM diskusijas par izmaiņām izdienas pensiju sistēmā bijušas ļoti neveiksmīgas. Vakar to ļoti labi apliecināja ministres saruna ar Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federāciju (LKDAF). “Vakar gājām uz tikšanos kā uz diskusiju, bet beigās tā bija diezgan liela bļaušana no viņu puses,” stāsta ministres pārstāve.

Jau ziņots, ka LM sagatavojusi vairākus priekšlikumus izdienas pensiju sistēmas pilnveidošanai. Viens no tiem paredz pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu par vidēji astoņiem gadiem, sākot no 2016.gada, kā arī izslēgt no izdienas pensiju saņēmēju loka vairākus amatus, kuri nodrošina atbalsta funkciju veikšanu, piemēram, lietvedība, grāmatvedība, nodrošinājuma daļa. Tāpat plānotas izmaiņas izdienas stāžā un pensijas apmērā.

Visus LM sagatavotos priekšlikumus bija plānots izskatīt 23.janvāra valsts sekretāru sanāksmē, tomēr to izskatīšana tika atcelta, jo LM radās nepieciešamība pēc papildu diskusijām ar atbildīgajām institūcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+