Latvijā
Politika

Saeimā vērtēs sociālā nodrošinājuma pabalsta celšanu2

Foto – Shutterstock

Labklājības ministrija (LM) rosinās no nākamā gada palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta minimālo apmēru no 64 eiro līdz 94 eiro.

LM pārstāvji otrdien informēja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputātus, ka pabalsta bāzi no 2019.gada piedāvāts noteikt 94 eiro apmērā. Tāpat rosināts mainīt koeficientus, ja pabalsta saņēmējam ir pirmās grupas invaliditāte. Patlaban šis koeficients ir 1,3, bet to rosināts palielināt līdz 1,4. Savukārt no 2020.gada rosināts šo pabalstu indeksēt.

Lai ieviestu šādas izmaiņas, nākamgad būtu nepieciešami 19 miljoni eiro.

Pašlaik šīs ierosinājums iesniegts starpministriju apspriešanai.

Saeimā veidos darba grupu, lai izvērtētu sociālā nodrošinājuma pabalstu apmēru cilvēkiem ar invaliditāti

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien vienbalsīgi vienojusies izveidot darba grupu, lai izvērtētu sociālā nodrošinājuma pabalstu apmēru cilvēkiem ar invaliditāti un citus saistītus jautājumus.

Iepriekš komisija izbraukuma sēdē Salaspilī skatīja jautājumus par sociālā nodrošinājuma pabalstu apmēriem pilngadību sasniegušajiem 1.grupas un 2.grupas nestrādājošajiem invalīdiem kopš bērnības, kā arī 1. un 2.grupas nestrādājošajiem invalīdiem, kuriem nav darba stāža. Tāpat tika diskutēts par transporta kompensāciju personām, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

Komisijas deputāti vienojās, ka darba grupas vadība tiks uzticēta Hosamam Abu Meri (V). Pamatjautājumi, kas tiks risināti darba grupā, vēl tiks noformulēti, bet Saeimas frakcijas nedēļas laikā varēs paust savus viedokļus par to.

Deputāti rosināja darba grupā arī izvērtēt pašvaldību sniegtos pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī izskatīt plašāku jautājumu klāstu. Deputāts Andris Siliņš (ZZS) mudināja izvērtēt arī atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, kuri zaudējuši darba spējas arodslimības rezultātā vai pēc negadījuma darbā.

LA.lv