×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. februāris, 2013
Drukāt

LMA piedalīsies lielākajā Ziemeļvalstu dizaina izstādē

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas studenti un pasniedzēji no 5. līdz 9. februārim piedalīsies lielākās Ziemeļvalstu dizaina izstādes “Stockholm Furniture & Light Fair” jauno dizaineru sadaļā “Greenhouse 2013”.

“Greenhouse” ir kļuvis par nozīmīgu ikgadēju notikumu Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas darba kalendārā, un ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta atbalstu LMA Dizaina nodaļas studenti šajā izstādē startēs jau astoto reizi. Stokholmas Mēbeļu un gaismekļu gadatirgus ir platforma, kur Skandināvu un Baltijas valstu jaunajiem dizaineriem un dizaina augstskolām ir iespēja parādīt starptautiskai publikai savas idejas un sasniegumus, atrast domubiedrus un meklēt sadarbības partnerus mēbeļu dizaina un interjera aksesuāru industrijas nozarē.

Šogad “Greenhouse” izstāde tiek veidota kā dārzs jeb oāze – tikšanās vieta komunikācijas veidošanai, kur pulcēties dizaineriem, ražotājiem un izstādes apmeklētājiem. Tā būs vieta ar brīvu un radošu atmosfēru, kur norisināsies zināšanu un ideju apmaiņa, diskusijas, jaunas satikšanās un iepazīšanās. Mākslas akadēmijas stendā tiks prezentētas LMA nodaļas un sešu Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras studentu – Ivara Pilipa, Madaras Matisones, Martas Ginteres, Ligitas Breģes, Kristas Mārānes un Kristīnes Bulas – bakalaura darbi, kuru tēmu vadmotīvs ir vide un komunikācija.

Ekspozīcijas centrālais objekts būs Vides mākslas katedras maģistrantūras studentes Ligitas Breģes mikrorajonu pagalmu labiekārtojuma projekts “MEET ME!” (darba vadītājs asoc. prof. Juris Krūmiņš), kas jau ieguvis 1. vietu jauno dizaineru konkursā “SaloneSatellite WorldWide Moscow 2012” un tiks izstādīts arī “SaloneSatellite” Milānas mēbeļu meses ietvaros šī gada aprīlī. Darba koncepcijas pamatā ir sakārtotu tikšanās vietu ierīkošana Rīgas mikrorajonu māju pagalmos, kas veicinātu iedzīvotāju komunikāciju, mijiedarbību un savstarpējus uzmanības pievēršanas rituālus, tādejādi stiprinot iedzīvotāju kopienas piederības izjūtu. Izveidojot neskaitāmus darbības līmeņus, moduļus ir iespējams funkcionāli daudzveidīgi apdzīvot, turklāt moduļu konstrukcijas var būt bezgalīgas, un katrā pagalmā ir iespējams izveidot tieši šai vietai piemērotu tikšanās vietu.

LMA stenda iekārtojums tiks veidots kā daudzdzīvokļu mikrorajons. Tā būs kā skatuve, kur tiks izspēlētas pagalma ainas, un ekspozīcijas apmeklētājiem, uzliekot īpaši radītās 3D brilles, būs iespēja iejusties dažādās lomās. Ekspozīcijas scenogrāfiju veidos pagalmam piederīgi atribūti, un galvenie aktieri būs LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras studentu un pasniedzēju darba grupa: Ivars Pilips, Madara Matisone, Ligita Breģe, Marta Gintere, Krista Mārāne, asoc. prof. Juris Krūmiņš, docents Ervins Pastors un projektu vadītājs Jānis Gailītis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+