Mobilā versija
+2.8°C
Ziedonis
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
25. oktobris, 2013
Drukāt

LNB digitālajā kolekcijā apkopoti jau gandrīz 300 skaņu ierakstu

Foto - LetaFoto - Leta

Jaunā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) digitālajā kolekcijā apkopoti gandrīz 300 skaņu ierakstu, taču tā tiks pastāvīgi papildināta, un līdz 2014. gada beigām plānots kolekcijā iekļaut aptuveni 2000 ierakstu, aģentūru BNS informēja bibliotēkas Audiovizuālās lasītavas vadītāja Zane Grosa.

Lielākā daļa skaņu ierakstu ir pieejami visiem interneta lietotājiem, taču aptuveni 20%, kas aizsargāti ar autortiesībām, klausāmi tikai no bibliotēku telpām.

Grosa informēja, ka sadarbībā ar privātkolekcionāriem, kā arī muzejiem un citām atmiņas institūcijām, kuru krājumos ir vēsturiski un vērtīgi skaņu ieraksti, šajā kolekcijā ir iecerēts atspoguļot 20. gadsimta pirmās puses Latvijas skaņu ierakstu vēsturi plašā spektrā.

Bibliotēkas pārstāve pastāstija, ka LNB krājumā ir vairāki simti šellaka skaņuplašu, kuras izdotas 20. gadsimta pirmajā pusē tādās izdevniecībās kā “Bellaccord Electro”, “His Master’s Voice”, Rīgas skaņu plašu fabrikā “Līgo” un citās.

Kā vienu no kolekcijas retumiem viņa atzīmē Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa runu Rīgas Radiofonā neilgi pēc valsts apvērsuma 1934. gadā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+