×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

LNO tiesu prasa atzīt par nelikumīgu kora arodbiedrības streiku

operas_nams

Latvijas Nacionālā opera (LNO) vērsusies Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, lūdzot atzīt par nelikumīgu operas kora arodbiedrības streika pieteikumu. Šodien LNO prasība saņemta tiesā un pieteikumā kā trešā persona norādīta LNO kora mākslinieku arodbiedrība, kura iepriekš paziņojusi, ka streiku rīkos piektdien, 8.jūnijā, plkst.19.

Kā aģentūru LETA informēja Centra rajona tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, tiesai LNO pieteikums būtu jāizskata 10 dienu laikā. Tā kā pieteikums saņemts šodien no rīta, patlaban vēl nav noteikts tiesnesis, kurš to skatīs, un arī izskatīšanas datums vēl nav zināms.

LETA jau ziņoja, ka LNO kora arodbiedrība pauda neapmierinātību par darba samaksu, noslogotību, nekorektiem darba līgumiem un paziņoja, ka rīkos streiku. Arodbiedrībai atbalstu pauda arī LNO Simfoniskā orķestra neatkarīgā mākslinieku arodbiedrība un LNO solistu arodbiedrība.

LNO kora arodbiedrība vēlas atjaunot kora māksliniekiem arodbiedrības biedriem darba slodzi – 40 stundu darba nedēļu – un darba algu noteikt pilnā apmērā atbilstoši kora mākslinieku kvalifikācijai un kora mākslinieciskajam sniegumam. Tāpat arodbiedrība vēlas pārtraukt kora mākslinieku arodbiedrības biedru diskriminējošo noteikumu piemērošanu, slēdzot nepamatotus terminētus darba līgumus, kā arī vēlas pārtraukt nepamatotu pārbaudes laika nosacījumu iekļaušanu terminētajos darba līgumos, kas atkārtoti tiek slēgti ar kora māksliniekiem arodbiedrības biedriem.

Savukārt operas administrācija uzskata, ka arodbiedrības plānotais streiks ir nelikumīgs, tādēļ gadījumā, ja domstarpības netiks atrisinātas konstruktīva dialoga ceļā un arodbiedrība joprojām vēlēsies rīkot streiku, tad operas administrācija vērsīsies tiesā ar prasību atzīt LNO kora arodbiedrības streiku par nelikumīgu, jo kora arodbiedrība pirms streika pieteikšanas nav vērsusies pie darba devēja ar iesniegumu, kā to paredz Darba strīdu likums, un nav iepriekš rakstveidā formulējusi izvirzītās prasības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+