×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. septembris, 2013
Drukāt

LNO vadītāja: esmu gatava operā turpināt darbu jebkuros apstākļos

LETALETA

Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes priekšsēdētājas Ineses Eglītes vakardienas tikšanās ar darbiniekiem bijusi īsa, šodien tā tiks turpināta daudz plašākā veidā, un Eglīte, neievērojot saspringto situāciju, ir gatava turpināt darbu operā jebkuros apstākļos.

 

Šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Eglīte, komentējot pašreizējo situāciju ap operu, bija lakoniska un sacīja, ka tagad pats galvenais ir veidot veselīgu dialogu ar visiem operas darbiniekiem. “Vakar no darbinieku puses es nejutu neuzticēšanos, jo operā ir kompetenti darbinieki un es arī sevi uzskatu par līdzvērtīgu,” sacīja Eglīte.

Viņasprāt, tagad galvenie uzdevumi ir dialoga veidošana un saimnieciskās darbības sakārtošana un nekādu radikālu izmaiņu nebūs – ne repertuārā, ne arī personāliju ziņā. Protams, viņa atzina, ka konkursā nebija pretendējusi uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet Eglīte arī piebilda, ka biznesa pieredze viņai ir liela, strādājot lielākās kompānijās par operu, līdz ar to neizslēdz, ka viņas pieredze operas darbā arī ir noderīga.

Savukārt uz jautājumu, vai viņa gatava piedāvāt amatu no LNO vadītāja amata atstādinātajam Andrejam Žagaram, atbildēja, ka pagaidām neesot ar Žagaru tikusies, bet noteikti to vēlētos izdarīt.

Kā ziņots, premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) šodien paziņos lēmumu saistībā ar kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) turpmāko darbību valdībā. Dombrovskis ministri vakar bija izsaucis pie sevis, lai viņa sniegtu paskaidrojumus par savu rīcību saistībā ar izmaiņām LNO vadībā un tās līdzšinējā direktora Žagara atbrīvošanu no amata.

Tikšanās laikā no premjera puses nav izskanējis aicinājums atkāpties no amata, un arī pati ministre medijiem paziņoja, ka ir gatava strādāt līdz valdības pēdējai dienai. Viņa uzsvēra, ka viņas pusē ir lielākā daļa kultūras nozari pārstāvošo un tikai neliela daļa vēlas viņas demisiju. Viņa ir pārliecināta, ka ar savu palikšanu amatā nenodara kaitējumu kultūras nozarei. “Mēs cīnāmies par svarīgām lietām. Mēs esam cīnītāji,” uzsvēra politiķe. Vienlaikus gan viņa atzina, ka ir grūti izturēt emocionālos uzbrukumus, kas viņai pēdējā laikā ir veltīti.

Pēdējais pacietības piliens ministrei saistībā ar Žagaru bijis LNO 150 gadu jubilejas svinības un izdalītie ielūgumi. Viņa klāstīja, ka saistībā ar jubilejas koncertiem neesot skaidrs aptuveni 200 ielūgumu liktenis – kam tie ir izdalīti. Ar iesniegumu par pazudušajiem ielūgumiem ministre arī plāno vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. “Pārkāpumi ir no dienas dienā, tas krājas, krājas, krājas,” savu rīcību saistībā ar Žagara atbrīvošanu emocionāli skaidroja ministre.

LETA jau ziņoja, ka Žagars atbrīvots no amata uzticības zaudēšanas dēļ, pamatojoties uz likuma “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām” 63.pantu. Ņemot vērā Žagara sasniegumus radošajā jomā un viņa ilggadējo darba pieredzi starptautiskās sadarbības veidošanā, ministre jaunajai valdei ļāvusi piedāvāt viņam amatu, kurā viņa pieredze būtu noderīga LNO turpmākai izaugsmei.

Žagars un viņa padomnieks muzikālajos jautājumos Arturs Maskats nolēmuši vērsties pie juristiem, lai izvērtētu visas šī lēmuma detaļas. Žagars arī apliecināja, ka vērsīsies tiesā pret kultūras ministri par goda un cieņas aizskaršanu, kā arī par melīgas informācijas paušanu.

Ziņots arī, ka kultūras ministre izveidojusi LNO valdi, kurā iecelta mārketinga speciāliste Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore muzikoloģe Daina Markova. Valdes vadīšana uzticēta Eglītei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+