Kultūra
Mūzika

LSO noslēgs pirmo sezonu Gintara Rinkeviča vadībā0

Jāņa Vecbrāļa foto.

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) koncertzālē “Lielais dzintars” 18.maijā ar Arama Hačaturjana Koncertu vijolei un orķestrim un Sergeja Rahmaņinova Otro simfoniju noslēgs savu 137. sezonu, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Viens no izcilākajiem, starptautisku atzinību guvušajiem lietuviešu diriģentiem Gintars Rinkevičs par LSO galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju kļuva pērnvasar. “Savā pirmajā sezonā Liepājā viņš klausītājiem noteikti paliks atmiņā ar spožo Karla Orfa kantātes “Carmina Burana” interpretāciju sezonas atklāšanas koncertā, reti spēlēto Pētera Čaikovska Piekto simfoniju un Žana Sibēliusa vijolkoncertu, kur solo spēlēja jauniņais Daņiils Bulajevs, Gada izskaņas koncertu, kurā operu un operešu ārijas dziedāja solisti Margarita Vilsone un Mihails Čuļpajevs. Kā arī brīnišķīgo 26. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncertu, kurā Džordža Gēršvina skaņdarbus – Rapsodiju blūza stilā un Otro rapsodiju – atskaņoja kopā ar harizmātisko pianistu Vestardu Šimku,” atgādina orķestra komunikāciju speciāliste Daina Vanaga.

Tagad iepazīšanos ar izciliem Latvijas solistiem Rinkevičs turpinās Sezonas noslēguma koncertā, kurā Hačaturjana vijolkoncertā solo spēlēs LSO koncertmeistare Ilze Zariņa.

Ieskatīties Liepājas Simfoniskā orķestra un tā galvenā diriģenta pirmajā darba sezonā varēs arī Latvijas Televīzijas 1. kanāla raidījumā “Personība. 100 g kultūras” 15. maijā plkst. 19:30. Raidījuma veidotāji vairāku mēnešu garumā dokumentēja maestro Rinkeviča darbību gan Liepājā, gan Viļņā, kur liepājnieki piedalījās Lietuvas neatkarības atjaunošanas simtgades svinībās. Raidījumā būs iespēja uzzināt, kā pirmo darba sezonu vērtē gan Rinkevičs, gan orķestranti, vērot neredzētus kadrus no arhīva materiāliem, kā arī ieraudzīt iepriekš maz zināmas un daudziem neredzētas Rinkēviča personības šķautnes.

LA.lv