×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2015
Drukāt

LTF muzejs atkal darbojas

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Tautas frontes muzejs.

Šodien jaunā statusā darbu atsāk Latvijas Tautas frontes (LTF) muzejs Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15. Kopš 1. janvāra tas kļuvis par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) sastāvdaļu.

Iepriekš izskanējušajām bažām, ka statusa maiņas var novest pie muzeja likvidācijas, nav pamata – gluži otrādi, tagad muzejam ir stabila nākotne un labas attīstības izredzes, uzsvēra LNVM direktora vietniece Irina Zeibārte.

LTF muzejs un tā ēka kopš 1999. gada atradās biedrības “Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome” pārziņā, taču, lai arī 2013. gadā saistībā ar LTF dibināšanas 25. gadadienu muzeja ekspozīcija tika atjaunota un modernizēta, biedrības finansiālās iespējas izrādījās pārāk vājas muzeja uzturēšanas un attīstības nodrošināšanai.

Pagājušā gada 1. jūlijā valdība palielināja Kultūras ministrijas bāzes izdevumus šim gadam par 143 815 eiro un diviem nākamiem gadiem par 134 525 eiro katru gadu, lai nodrošinātu LTF muzeja kā LNVM struktūrvienības darbību. Ēku Vecpilsētas ielā savā pārziņā patlaban pārņem VAS “Valsts nekustamie īpašumi”. Paredzēts, ka šogad telpu stāvokļa uzlabošanai tērēs 95 128 eiro, tostarp 
16 940 eiro jumta remontam. Ir iecere ceturtajā stāvā izbūvēt nelielu izstāžu zāli.

LNVM līdz šim bija divas nodaļas – Āraišu arheoloģiskais muzejparks un “Dauderi”, bet tagad arī LTF muzejs. LNVM direktora vietniece Zeibārte skaidroja, ka LTF muzeja ekspozīcijā nekādu izmaiņu nebūs, bet palielināts darbinieku skaits un cilvēkiem tagad būs pastāvīgs darbs.

Drīzumā izsludinās konkursu par LTF muzeja vadītāja vietu. Tāpat kā agrāk, ieeja muzejā būs bez maksas. Apmeklētāju rīcībā tas būs no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+