Kultūra
Māksla

Madonā notiks novadu tautas lietišķās mākslas izstāde 16

Reiņa Oliņa foto

No 4. augusta līdz 19. septembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeju rīko Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstādi, LA.lv uzzināja LNKC.

Izstādes mērķis ir veicināt tautas lietišķās mākslas nozares attīstību, tās pētīšanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, tautas lietišķās mākslas kolektīvu dalībnieku un individuālo meistaru māksliniecisko izaugsmi un jaunradi, kā arī plašam skatītāju lokam parādīt labāko veikumu nozarēs, atklājot tautas lietišķās mākslas tradicionalitātes un mūsdienīguma izpausmes.

Darbus iesniegt aicināti gan Latvijā dzīvojoši tautas lietišķās mākslas meistari, gan tautas lietišķās mākslas studijas vai pulciņa dalībnieki. Izstādei tiek pieņemti pašu autoru kādā no tradicionālās tautas lietišķās mākslas tehnikām radīti tautas lietišķās mākslas priekšmeti, kuru darināšanai izmatoti tradicionālie dabas un citi materiāli.

Latvijas novadu tautas lietišķās mākslas izstādi atklās 4. augustā plkst. 15 Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā.

LA.lv