Kultūra
Mūzika

Maestro Račevskis atgriežas Akuratera muzejā 0

Piektdien, 22. decembrī, plkst. 17 Jāņa Akuratera muzejs aicina uz koncertu “Edgars Račevskis un draugi”, LA.lv uzzināja muzejā.

Jau pirms muzeja restaurācijas par tradīciju bija kļuvuši Ziemassvētkiem veltītie koncerti, kurus rīko Maestro – Edgars Račevskis, jo tieši šeit viņš kopā ar ģimeni nodzīvoja gandrīz 30 gadus. Arī muzeja darbības laikā diriģents un kuplā Račevsku dzimta turpina viesoties ar pasākumiem un koncertiem. Tagad – pēc mājas atjaunošanas – šī brīnišķīgā tradīcija tiek atjaunota.

22. decembra koncertā būs iespējams dzirdēt paša Maestro Edgara Račevska kompozīcijas. Tās būs gan solodziesmas un dueti ar Gunas Ikonas, Astrīdas Ivaskas, Vitauta Ļūdēna, Daina Šmita un Laimas Akurateres dzeju, gan instrumentālās kompozīcijas mežragam un violončello, gan Ave Maria. Īpašs notikums būs dziesmas “Prieks” ar Laimas Akurateres vārdiem pirmatskaņojums. Maestro mūziku izpildīs mežraga spēles vecmeistars Arvīds Klišāns, solisti Agnese Malnača (soprāns), Sabīne Krilova (mecosoprāns) un Juris Vizbulis (tenors). Visjaunākais mākslinieks būs solists Eduards Jansons, kurš šobrīd vēl mācās Rīgas Doma kora skolā. Violončello spēlēs Inita Malnača. Koncertmeistare pie Jāņa Akuratera mājas autentiskajām restaurētajām klavierēm būs Ilze Ozoliņa. Programmu vadīs – Liene Račevska.

LA.lv