×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. maijs, 2016
Drukāt

Maijā Latvijā gaida 20 – 30 patvēruma meklētāju (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Maijā Latvijā tiek gaidīti 20 – 30 patvēruma meklētāju Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā.

“Esam jau uzņēmuši 23 cilvēkus. Maijā mēs gaidām atkal, varbūt pat divas grupas. Šobrīd nesakām par personu skaitu, jo pašlaik notiek atlases process, apmēram tie varētu būt 20 – 30 cilvēki,” intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” ceturtdien sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes direktora vietniece Maira Roze.

Jau ziņots, ka kopumā pārvietošana notiek lēnākos tempos nekā iepriekš prognozēts. Latvijai divu gadu laikā ir jāuzņem vairāki simti.

Tāpat jau vēstīts, ka pirmās pārvietotās ģimenes, kuru izcelsmes valsts ir Eritreja un Sīrija, ir saņēmušas alternatīvo statusu, kas dod tiesības Latvijā uzturēties gadu, pēc kā situācija tiks izvērtēta no jauna. Pirmās ģimenes no patvēruma meklētāju nometēm Grieķijā tika pārvietotas februāra sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Var cerēt, ka šie patvēruma meklētāji pret savu jauno patvēruma devēju un barotaju valsti izturēsies civilizētāk nekā tādi patvēruma meklētāji un viņu dzimtas, kādi ir, piemēram, kāds šeit ir arī patvērumu attradušais kāds cilvēks, ar sliktiem ieradumiem, acīmredzot nepietiekami izglītojies, vārdā Nills Usakovs,

Draugiem Facebook Twitter Google+