×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
13. novembris, 2016
Drukāt

Mainīs “kalašņikovus” pret NATO atbilstošiem ieročiem (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts robežsardzei (VRS) padomju ražojuma ieročus ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem plāno nomainīt pusotra gada laikā.

“Mums ir skaidra programma, kā tas notiks, un pats svarīgākais, ka šis process jau ir sācies,” intervijā aģentūrai LETA teica Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Viņš ļoti cerot, ka Latvijas simtgadē robežsargi militārajā parādē nesoļos ar padomju ražojuma ieročiem.

VRS ar NBS komandiera Raimonda Graubes gādību izveidoja kopīgu darba grupu, lai sagatavotu konkrētu risinājumu robežsargu apbruņošanai ar NATO standartiem atbilstošiem ieročiem. Vēl pagājušā gada sākumā robežsardzē atzina, ka tobrīd robežsargu bruņojumā bija “Kalašņikov” automāti un “Makarov” pistoles. Tobrīd tikai atsevišķiem robežsargiem bija citu modeļu pistoles un automātiskie ieroči.

Ņemot vērā atšķirīgās ieroču sistēmas, kara gadījumā rastos problēmas ar valsts aizstāvēšanu, jo NBS visiem karavīriem ir NATO standartiem atbilstoši strēlnieku ieroči. Kā pirms diviem gadiem atzinis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, ir tikai loģiski, ja NBS un VRS ir sinhrons bruņojums, lai brīdī, kad vienam beidzas lodes, viņš paņemtu karavīra aptveri.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. “Kalašņikov” automāti ir vācu ieroča kopija. Krievs pats varbīt kārtīgu kaķeni izgudrotu.

  2. Tie NATO standarti der istabas apstākļos pēc iekļūšanas ūdenī vai dubļos vairāk neklausa.

  3. gatavojas atdot valsti bez pretestības ja jau ieročus kas pasaulē atzīti par labiem un uzticamiem strādājošiem jebkādos kaujas apstākļos, taisās nomainīt pret pakāpi sliktākiem kas strādā tikai noteiktos apstākļos ko kaujas laukā grūti nodrošināt. armijai jau iepirka, laidnes lūzt, stobri līki, patronas neder, sprūst, bet galvenais ka nato standarts

  4. Pret NATO municijas standartiem atbilstosiem ierociem. Ta butu precizak. Un, ja kas, tadi ir izstradati ari pieminetie Kalasnikovi, kurus razo gan ASV, gan daudz kur citur. Ka ari Izraela ir izrazojusi ta repliku ar no°saukumu Galil, kurs tiek plasi pielietots un izmantots tadas ka igaunu, polu, uc armijas, jo ir sevi pieradijis ka vienkarsu, nekaprizu un uzticamu ieroci.
    Un pret ko tad mainis? Pret nezin ko, ka tik varetu stobra iebazt NATO standartiem atbilstosu municiju? Zinot musu apgadniekus, shemotajus NAV PAT MAZAKO SAUBU, ka tiks atrasts un mums iesmerets PEDEJAIS DRANKIS, par modernaka ieroca cenu.
    Atgadinasu, ka par moderno sauktais G36, ar ko apgadata NBS, ir sacelis lielus skandalus ta razotaj valsti Vacija savas sliktas kvalitates un piemerotibas del. Nemaz nerunajot par to, ka tadas sistemas ieroci sen nav aktuali un novecojusi pat projektesanas bridi…, jo vairums armiju jau ir, vai intensivi pariet, uz bullpup sistemas ierociem, par kadiem, ka izskatas, musu “dizie strategi”, jeb apzinatie valsts aizsardzibas speju graveji…, pat nav dzirdejusi…

Draugiem Facebook Twitter Google+