×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Māklere: Krievijas pircēji nekustamā īpašuma iegādei var izvēlēties citas ES valstis (9)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Saklausoties runas par iespējamo liegumu Krievijas pilsoņiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā, tie varētu izvēlēties iegādāties īpašumus citās Eiropas Savienības valstīs, piemēram, Vācijā vai Spānijā, intervijā aģentūrai LETA norāda Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) biedre un uzņēmuma “Vigvam” partnere Olga Zenčika.

“Klienti man saka, ziniet, mēs labāk brauksim uz Vāciju, arī tuvu, nenovērtēts tirgus, saprotamas īres maksas. Un lidmašīnas biļete uz Berlīni jau ir lētāka nekā līdz Rīgai,” paziņoja māklere.

Zenčika pauž viedokli, ka atbilstoši īpašumi 250 000 eiro vērtībā atrodami arī Spānijā, jūras krastā, kur ir siltāks nekā Latvijā. 250 000 eiro ir investīciju slieksnis uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai Latvijā par nekustamā īpašuma iegādi.

“Ir arī citi varianti bez riska, ka cilvēki tiks iedalīti pēc nacionalitātes un tiks tiek liegta uzturēšanās atļauja tikai tāpēc, ka tie ir kādas konkrētas valsts pilsoņi. Es domāju, ka pašreizējos spēles noteikumus diktē nevis tirgus dalībnieki, bet gan cilvēki, kuriem nav pārdodama nekustamā īpašuma un kuri vispār ir tālu no ekonomikas,” uzsver Zenčika.

Viņa arī nepiekrīt viedoklim, ka pašreizējos apstākļos, kad Krievija gan politiski, gan ekonomiski noslēdzas no pārējās pasaules, likums par termiņuzturēšanās atļaujām vairs neesot aktuāls.

“Ja mēs tagad Krievijas pilsoņiem pateiktu, mēs par jums priecāsimies, visi, kas paspēj, brauciet pie mums, vediet savu naudu un ģimenes, jo jūs esiet pret [Krievijas prezidentu Vladimiru] Putinu, arī mēs Eiropā esam pret Putinu, mēs ar jums domājam vienā virzienā – mēs vēl spētu kaut ko iegūt, pirms durvis ir aizvērušās,” norāda Zenčika.

Viņa skaidro, ka Krievijas pilsoņi, kam ir uzkrājumi, tieši šobrīd cenšas tos paglābt no vērtības mazināšanās rubļa krīzes dēļ, kā arī no to zaudēšanas bankās, kas var bankrotēt.

Daudz cilvēki meklē alternatīvus līdzekļu saglabāšanas instrumentus, atceras par “veco labo nekustamo īpašumu” un iegādājas to Latvijā, jo šeit īpašumu ir viegli pārvaldīt. Šī nauda, lai arī tā nav pārāk liela, var nonākt dzīvokļu otrreizējā tirgū.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vai tiešām ir vērts spriedelēt par paredzamām lietām? Vai kāds apšauba, ka Zeme ir apaļa?

 2. Tas būtu ļoti labi! Latvijai tas IR drošības jautājums!

 3. Kaut drīzāk

 4. Būtu ļoti labi, ka Krievijas pilsoņi pirktu īpašumus citur, ne Latvijā. Kā piemēram, Krimā, ļoti laba vieta viņiem. Viņi tā to Krimu vēlējās…….

 5. “Daudz cilvēki” (c)???
  Vai tad ne “daudz cilvēku” vai “daudzi cilvēki”?

 6. Daudzus gadus atpakaļ, kādā raidījumā jauns krievu tautības puisis teica: “Mēs Baltiju ar ieročiem vairs neiekarosim, mēs viņu nopirksim, paņemsim ekonomiski un tā būs mūsu”

 7. Vai mums nepietiek ar tiem krieviem kas balsoja par 2 valodam un apzinati tereja valsts. buzetu referendumam ,jau ieprieks zinot ta rezultatu.Veltigi spekulanti raudiet.,bus jums japarkvalificejas

 8. Lai dizhie krievi vaacaas kur grb, tikai ne zu Latviju! Kaa buutu ja tie paarvaaktos zu Antarktiku, ja pingviini to ljaus?

 9. krieviski runājošo un Krievijas patriotu īpatsvars un viņu aktivitātes Vācijā un Spānijā sasniegs Latvijas līmeni,tad nez vai arī šīs valstis tik mīļuprāt dāvās savas uzturēšanās atļaujas pa labi un kreisi.Latvijā pēc 50 okupācijas gadiem vēl joprojām nav veikta deokupācija ,tāpēc mums jau pilnīgi pietiek valsts drošību apdraudošo ,kaimiņvalsti un viņas prezidentu mīlošo .Pie tam vēl galvaspilsētu pārvalda Vienotās Krievijas filiāle,kura ikvienu pasākumu saskaņot dodas uz Maskavu.

Draugiem Facebook Twitter Google+