Pasaulē
Eiropa

Makrons nostājas Lielbritānijas pusē saindētā Skripaļa sāgā1


Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Foto – LETA/REUTERS

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien izteicis atbalstu Lielbritānijas paziņojumam, ka par krievu bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanu atbildīga ir Krievija, norādot, ka šajā lietā “cita ticama izskaidrojuma nav”.

“Kopš nedēļas sākuma Lielbritānija sīki informējusi Franciju par britu izmeklētāju savāktajiem pierādījumiem un par apstākļiem, kas parāda krievu atbildību par šo uzbrukumu,” teikts Makrona kancelejas paziņojumā, kas izplatīts pēc viņa telefonsarunas ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju. “Francija ir vienisprātis ar Lielbritānijas atzinumu, ka nav cita ticama izskaidrojuma, un atkārtoti pauž solidaritāti ar savu sabiedroto.”

Ceturtdienas rītā notikušās telefonsarunas laikā Makrons un Meja nosodījuši “jebkādu ķīmisko ieroču pielietošanu” un pauduši vienprātību par “Eiropas un transatlantiskās vienotības nozīmi”, reaģējot uz tā dēvēto Solsberi incidentu.

Kāds anonīms britu diplomāts izteicies, ka Londona esot “pateicīga Francijai par šobrīd izradīto solidaritāti”.

Kā ziņots, Meja trešdien paziņoja, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu atbildīga ir Krievija un ka no Lielbritānijas tiks izraidīti 23 krievu diplomāti.

Viņa arī pavēstīja, ka sakarā ar notikušo Londona aptur visus augstākā līmeņa diplomātiskos kontaktus ar Krieviju.

Saistītie raksti

Meja piebilda, ka Londona anulē ielūgumu Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam apmeklēt Apvienoto Karalisti un ka Lielbritānija nesūtīs uz šovasar Krievijā paredzēto Pasaules kausa izcīņu futbolā nedz kādu augstāka ranga amatpersonu, nedz kādu karaliskās ģimenes locekli.

Arī ASV paudušas atbalstu Lielbritānijai un atzinušas, ka par Skripaļa saindēšanu atbildīga ir Krievija.

Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

LA.lv