×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Mākslas akadēmijas studentu modes skate notiks Ķīpsalas peldbaseinā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 2. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes mākslas apakšnozares studenti aicina apmeklēt ikgadējo modes skati, kas šogad norisināsies Ķīpsalas peldbaseinā, LA.lv uzzināja LMA.

Pirmo gadu pasākuma programmu papildinās kolekciju showroom un seminārs “Modes procesi” 3. jūnijā, kurā atvērtās lekcijas sniegs arhitekte, Oslo Vesterdāles Mākslas komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas profesore Vēsma Kontere Makkvillena, kā arī Dānijas VIA Universitātes lektore Lēne Pēdešena.

Atvērtajā seminārā “Modes procesi”, kas notiks sestdien, 3. jūnijā plkst. 13 LMA jaunajā korpusā Kalpaka bulvārī 13, tiks ieskicētas modes un dizaina pētniecības metodes.

“Manas lekcijas tēmas ir mode, dizains, sabiedrības trendu analizēšana un paredzēšana. Lekcijas noslēgumā ikvienam vajadzētu izprast dažādas teorijas inovāciju izplatībā un tās prast pielietot praktiski. Mans mērķis ir pielietot izpratni par trendiem, lai radītu pārdošanas stratēģijas un risinājumus, pielāgojot modes tirgu digitālajai ērai, ” par gaidāmo lekciju stāsta Oslo Vesterdāles Mākslas komunikāciju un tehnoloģiju augstskolas profesore Vēsma Kontere Makkvillena.

Savukārt plkst. 19 Ķīpsalas peldbaseinā ikvienam būs iespēja tuvāk aplūkot LMA studentu kolekcijas īpaši veidotā šovrūmā. Pasākuma mērķis ir nodrošināt iespēju jaunajiem modes māksliniekiem iepazīstināt publiku ar saviem darbiem padziļinātāk – pastāstīt vairāk par kolekcijas radošo ideju, izmantotajiem materiāliem, apģērba tapšanas procesu un citiem aspektiem, kas modes patērētājam ir svarīgi.

Skatē savas kolekcijas rādīs vecāko kursu modes mākslinieki: Santa Aulmane, Liene Bite, Simona Veilande, Laima Ūdre, Renāte Vītola, Iveta Vecmane, Reinis Ratnieks, Dita Enikova, Evija Šaitere, Melānija Vilka, Laima Jurča, Anna Gulbe, Marta Mielava, Karīna Krista Līkanse, Elza Gabaliņa, Karlīne Anete Nagliņa un Baiba Tamane. Tāpat modes skati bagātinās šī gada debitanti – Laura Birša, Sanita Kapeika un Elīna Grīnberga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+