Ekonomika
Bizness

Maligina vecākā meita “darīs visu labāko iespējamo visu mantinieku interesēs”5

Irina Maligina. Publicitātes foto

Aizvadītā gada nogalē pēkšņi 52 gadu vecumā mirušā uzņēmēja Valērija Maligina vecākā meita Irina, kura iecelta arī par mantojuma aizgādni, nākusi klajā ar publisku paziņojumu.

“Man ir ļoti žēl, ka mana tēva Valērija Maligina vārds pēdējās nedēļās publiskajā telpā izskan negatīvā kontekstā. Viņš noteikti nebūtu vēlējies, ka mūsu ģimene nokļūtu apstākļos, kad personīgais labums tiek likts augstāk par visas ģimenes interesēm. Tieši tāpēc šajā — atsevišķu ieinteresēto pušu radītās destrukcijas vairošanā — piedalīties nevēlos. Patlaban ir būtiski atsijāt svarīgo no nesvarīgā, patiesību no spekulācijām un izdomājumiem,” viņa reaģē uz pēdējā laika publikācijām.

Runājot par uzņēmuma nākotni, uzņēmēja meita uzsver, ka AS “Olainfarm” nesen publicēja koncerna konsolidētos finanšu rezultātus, kas parāda, ka 2017. gadā uzņēmums ir sasniedzis apgrozījuma rekordu — 122 miljoni eiro. Peļņa saglabājās 2016. gada līmenī, sasniedzot 11,63 miljonus eiro. Gads uzņēmumam vērtējams kā labs, lai arī to ietekmējuši ārēji faktori, piemēram, Krievijas rubļa svārstības gada sākumā.

AS “Olainfarm” valde 2018. gadā piedāvājusi akcionāriem dividendēs izmaksāt kopumā gandrīz trīs miljonus eiro jeb 0,21 eiro par akciju pie nosacījuma, ja “Olainfarm” auditētajā 2017. gada pārskatā netiks veiktas būtiskas izmaiņas.

Saistītie raksti

“Es kā topošā uzņēmuma akcionāre saredzu, ka arī turpmāk ir svarīgi sabalansēt dividenžu maksājumus un investīcijas jaunos produktos vai uzņēmumos. Vēlos uzsvērt, ka AS “Olainfarm” koncerna turpmāka vērtības celšana, kā to bija iesācis mans tēvs Valērijs Maligins, ir mans galvenais uzdevums. Par uzņēmuma turpmāko attīstību vidējā termiņā esmu noskaņota ambiciozi — labprāt izmantotu jebkuras saprātīgas izaugsmes iespējas, tostarp investīcijas gan jaunos produktos, gan uzņēmumos. Tas ir mana tēva un viņa izveidotās komandas panākums, ka AS “Olainfarm” atrodas mūsu reģiona lielāko investoru kartē. Un mums, neapšaubāmi, tajā jāpaliek arī turpmāk,” ieceres izklāsta Irina Maligina.

Pēc viņas uzsvērtā – “es neplānoju pārdot nedz AS “Olainfarm” akcijas, nedz arī kādus citus saistītos meitas uzņēmumus”. “Olainfarm” grupā ir ap 3000 darbinieku un vairāk nekā 1000 akcionāru. “Tas uzliek milzu atbildību par lēmumiem, kurus ir un būs jāpieņem. Es kā mantojuma aizgādne īstenošu pragmatisku pieeju un darīšu visu labāko iespējamo visu Valērija Maligina mantinieku interesēs,” sacīts paziņojumā.

LA.lv