×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

Traģēdija Rojā: malumedību laikā vīrietis nošauj brāli (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Neilgi pirms vasaras saulgriežiem Rojas novadā notika traģisks nelaimes gadījums – malumedību laikā šautu ievainojumu guva 1956. gadā dzimis vīrietis, kas no gūtajām traumām nomira.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Daiga Valdmane informē, ka vīrieti nejauši nošāvis viņa brālis.

Policisti noskaidrojuši, ka šāvienu izdarījušais vīrietis ir mednieks, taču šajā gadījumā abi nodarbojušies ar malumedībām. Brīdī, kad ieradusies policija, šāvējs bija vairāk nekā vienu promili lielā alkohola reibumā. Nozīmētas tiesu medicīniskās ekspertīzes.

Valdmanes kundze skaidro, ka vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viņš ir pilnībā atskurbis, atzīst un ļoti nožēlo izdarīto.

Sākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 123. panta 2. daļas – nonāvēšana aiz neuzmanības ar šaujamieroci. Par to paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs.

Policija turpina noskaidrot notikušā apstākļus.

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, komentējot notikušo, teic, ka nelaimes gadījumā iesaistīts oficiāls mednieks ar legāliem ieročiem, taču viņš neatradās tajās platībās, kur medības atļautas.

“Cik man zināms no mūsu dienesta amatpersonām, notikusi šaušana pa neskaidri redzamu mērķi, kuras dēļ gājis boja cilvēks,” tā Valters Lūsis. “Notikusi ievainotas mežacūkas izsekošana, izmantojot suni un piepalīdzot cietušajai personai, kura nebija mednieks. Šāviena brīdī, visticamāk, cietušais bija blakus dzīvniekam.”

Sīkākas notikuma detaļas noskaidros izmeklēšanā.

Pēdējo gadu statistikā neparādās informācija, ka nelaimes gadījums medībās būtu noticis alkohola lietošanas dēļ. Pērn reģistrēti četri nelaimes gadījumi medībās. Divos no tiem cilvēkiem uzbruka savainotas mežacūkas. Vienā notika šaušana pa mednieku līniju, turklāt mednieks bija patvarīgi atstājis norādīto vietu. Ceturtajā gadījumā arī bija šaušana pa mednieku līniju un cietušajam lode galvā trāpīja pēc rikošeta. Par laimi, letālu iznākumu nebija.

Individuālajās medībās visbiežāk ievainojumus gūst pats mednieks, nevērīgi rīkojoties ar ieroci, to izlādējot, aizmirstot laikus izlādēt šaujamo vai nenodrošinot gaili pret nejaušu šāvienu. Par to medniekiem jāpiedomā īpaši.

Šaušanu pa neskaidri redzamu mērķi biežāk reģistrē medību ar dzinējiem laikā. Bīstamākas situācijas veidojas, kad mednieks neatrodas medību tornītī, bet pieiet medījumam. Tad lode lido pa horizontālu trajektoriju. Bažas radīja medības ar mākslīgajiem gaismas avotiem, nakts redzamības tēmēkļiem diennakts tumšajā laikā, taču nelaimes gadījumi šādās medībās nav reģistrēti. Tas nozīmē, ka mednieki ievēro drošības prasības. Svarīgi, lai mednieks ir pārliecināts, ka ne aiz mērķa, ne tā tuvumā nav neviena, kam lode varētu trāpīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā jau gandrīz ir kā medību nodeva – katru gadu atšaut divus vai vairāk medniekus. Tā tas bija padomju laikos, tāda tā tradīcija ir saglabājusies arī tagad.
    Līdzjūtība cietušā ģimenei.

  2. par vienu malumednieku mazāk!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19
Alūksne +16.4
Daugavpils +20.4
Saldus +20
Liepāja +21.2
Jelgava +19
Ventspils +20.9
Limbaži +21
Madona +21
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+