×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. septembris, 2012
Drukāt

Maluzvejniekiem pie Babītes ezera atņem 22 tīklus 1100 metru garumā

Foto-LETAFoto-LETA

Vides inspektori kopā ar Valsts policijas pārstāvjiem aizvadītajā naktī pie Babītes ezera aizturējuši trīs maluzvejniekus, kuriem atņemti 22 tīkli 1,1 kilometra garumā, kā arī plastikāta laiva ar elektromotoru un iegūtais loms, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Rīgas sektora vecākais inspektors Gints Zemitāns.

Nav gan izdevies pierādīt, ka zivis būtu ķerta Babītes ezerā, kas ir īpaša lieguma teritorija un par ko pienāktos bargāks sods. Divi notvertie maluzvejnieki, kuru vainu bijis iespējams pierādīt, atzinušies, ka zvejojuši ezera apkārtnē esošajos kanālos, savu vainu atzinuši un nožēlojuši padarīto.

Viņiem noformēti attiecīgi protokoli un tiks konfiscēti tīkli un laiva. Par nodarījumu var tikt piemērots 200 līdz 500 latu sods.

Maluzvejnieki bija noķēruši vienu līdaku, divus zandartus, 14 līņus, 31 breksi, vienu asari, deviņas karūsas un deviņus ruduļus. Dabai nodarītais kaitējums aprēķināts 725 latu apmērā. Ja šis kaitējums būtu bijis lielāks par 1000 latiem, tiktu ierosināts kriminālprocess, skaidroja Zemitāns.

Reidu veica Valsts vides dienesta inspektori kopā ar Valsts policijas Prevencijas pārvaldes darbiniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+