×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Interesanti, ja politiķis savu partiju salīdzina ar brūkošu cirku (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Pilsētā, kurā piedzimst vējš un dzintara latvieši krogos sēž (Liepājā), notikusi “Vienotības” reģionālo nodaļu vadītāju sanāksme. Patiesībā dažādu partiju (ne tikai “Vienotības”) reģionāļu aktivitātēm tagad varētu būt labs pamats, jo līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām palicis tikai mazliet vairāk par gadu. Atšķirībā no Saeimas vēlēšanām te nepietiek ar vienu, centralizētu vēlēšanu kampaņu, ir jādomā par pilnīgi atšķirīgām stratēģijām, jo dažviet vara jānotur (jāstāsta, cik pašlaik viss labi), citur jāatsperas no opozīcijas skatupunkta (jākritizē), bet vēl kādā vietā jāmēģina iejāt jaunā baltā zirgā. Turklāt jāsadala prioritātes, jo, šaujot visos mērķos vienlaikus, var beigties pulveris… Tomēr radies iespaids, ka pie mums partijas sevi priekšlaicīgi ar tādiem jautājumiem neapgrūtina vai arī plānus pēc iespējas ilgāk cenšas turēt pie sevis. Izņēmums ir “Saskaņa”, kas jau tagad ļoti skaidri iebakstījusi kartē divus punktus, kur tā noteikti plāno iegūt – Daugavpili un Jūrmalu. Arī noskatītie mēra kandidāti (Elksniņš un Dolgopolovs) nosaukti, kamēr citas partijas vēl nav pat iezīmējušas, ko tās Rīgā liks pretī Nilam Ušakovam.

Taču “Vienotības” ēdienkartē šoreiz nebija pašvaldību vēlēšanas, bet gan ierastais paēdiens – partijas iekšējās attiecības. Žurnālistiem pasākumā nebija ļauts piedalīties (tāpat jau par daudz sarakstījuši un sarunājuši), taču diez vai plašsaziņas līdzekļu pārstāvji saturiski tur varētu izdzirdēt daudz jauna. Ja nu vienīgi kādu spilgtāku epitetu, lai gan arī te jau ļoti jāsasprindzina izdoma. Galu galā, ja partijas priekšsēdētāja neilgā laikā paguvusi savus iekšpartijiskos oponentus salīdzināt vispirms ar “Doņeckas separātistiem”, bet vēlāk jau ar “Tuvo Austrumu džihādistiem”, tad grūti šo ģeogrāfiju vēl tālāk izplest. Ja nu vienīgi vēl Ziemeļkoreju pieķert klāt…

Vai sestdien Liepājā piedzima vējš, kas nesīs pārmaiņas “Vienotībā”, vai arī tā bijusi tikai pasēdēšana krogā? Sanāksmē esot diezgan stingri pieprasīts rīkot partijas ārkārtas kongresu jau 4. jūnijā, nevis 29. oktobrī, kā iepriekš spriests. Daži klātesošie valdes locekļi pēc pasākuma bija gandarīti. Laikraksts “Diena” citē vienu no viņiem – Eduardu Smiltēnu: “”Vienotība” nav tikai tās fasāde, kas atgādina cirku ar drūpošām sienām. “Vienotība” ir vairāk nekā 2500 biedru, kuri prasīs un nepieļaus, ka “Vienotība” varētu iet uz leju.” Interesants un arī drosmīgs apgalvojums, jo reti kurš politiķis atļausies savu partiju salīdzināt ar cirku un jo īpaši – brūkošu cirku. Taču arī otrajā teikumā paustajam optimismam prasītos stingrāks pamatojums.

Te nāk prātā “Vienotības” kongress pagājušā gada nogalē, kad piesauktajiem ierindas biedriem iebildumi pret vadību neradās un arī diskusijas īsti neizvērtās, lai gan lielākā daļa no pašreizējām problēmām bija aktuālas jau tobrīd. Tāpēc, protams, vējš no Liepājas būtu stiprāks tad, ja tur sanākušie ne tikai pieprasītu kongresa datuma maiņu, bet liktu manīt, ka viņiem ir arī citas idejas, ko vajag darīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Manuprāt, V ir kā sapuvusi lauku ateja – tu sēdies KRĒSLĀ, bet nezini, kad tas zem tava svara sabruks …

 2. Nožēlojami, kad jāiet pie partijas daktera – vizīte tiek domāta un laikam atlikta = tas skuju taka…

 3. Citplanetiešu gvarde,valsti izzog,Cēsīs atrod vienu vid upuri,pārējos pat nepiemin!!!!!! Es viņus dēvētu par tautas nelaimes partiju,

 4. Saukt Vienotību par brūkošu cirku tiem būtu pat pagodinājums jo tie tomēr ir Valsts nodevēju partija kuras ministri vienpersoniski pieņēma lēmumu uzņemt nelegālos robežpārkāpējus un pat apmaksāja migrantus lsavinošas reklāmaa pa radio un TV . Vienotība = velvomistu prtija no kuras kat cik sen cienošiem būtu jau sen jāizstājas. Nez cik vel naivo un āboltiņas nozombēto vispār par viņiem vel būs kas vel par to vēlēs? 🙂

  • Un Vienotības rupors ir Rīta Panorāma ar visu brigādi. Arī Bojārs ar putām uz lūp;am cīnās caur puķītēm par Vienotību. Tā pagājušo nedēļu Panorāmā no rīta cirkulēja Vienotības ministri. Arī jau kuro reizi šorīt Ašerādens čivināja savas idejas. Skutelis vakar vakarā pēc Vienotības pasūtījuma 90% ētera laika zāģēja Beļēviču, kaut gan naudu neiedeva veselībai ar Vienotības verdiktu, jo ministrs bija Vienotības finanšu “”ģēnijs”” 1. LTV JĀIZFORMĒ, JO LĪDZ PRETĪGUMAM POLITIKĀ LTV 1 DARBOJĀS!

   • LTV un LR1 ir tik ļoti “piestabulējušies” un pārpolitizējušies vienā vienīgā virzienā, ka riebjas- visi strīpas, tomadēli, bajārveidīgie, skoteļneši utt. to vien dara, kā demagoģiski skandē brūkošajai “dižpartijai” un valdošajam stulbumam slavas dziesmas!

 5. Āboltiņas reputācija šobrīd tiešām ir vairāk nekā katastrofāla…

 6. Āboltiņa tiešām cer, ka katastrofāli negatīvā sabiedrības attieksme pret viņu līdz rudenim izmainīsies? Tikai paraus visu partiju “zem ledus” ar savām nereālajām ambīcijām.

 7. Labāk jau to “lūzni- V” nodot “Metalurgam”- varbūt vēl noder pārkausēšanai. Tik šmucīgu un sašmucētu, piegānītu un apgānītu, sarūsējušu un pussapuvušu “bleķi” vairs citur lietot jau nu nevar un nav iespējams!

 8. Nu, tajā Vienotības kongresā, kas jau notika, partijas vadība acīmredzami meloja biedriem, noklusējot konfliktus, kas dažas dienas pēc minētā kongresa rezultējās valdības krišanā. Domāju, ka biedri varētu sagaidīt godīgumu… vai arī mainīt savu vadību.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+