×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

Marokas karalis atsauc spāņu pedofila apžēlošanu

LETA/AFPLETA/AFP

Marokas karalis Muhameds VI svētdien atsaucis pedofilijā notiesāta spāņa apžēlošanu, kas izsauca plašus protestus sabiedrībā.

Karaļa pils izdotajā paziņojumā norādīts, ka šāds izņēmuma lēmums pieņemts personas pastrādāto noziegumu smaguma dēļ un aiz cieņas pret upuriem.

Spānis Daniels Galvans Vinja tika apžēlots un atbrīvots no cietuma pagājušā otrdienā. Viņš tika notiesāts 2011.gada septembrī uz 30 gadiem cietumā par 11 bērnu izvarošanu. Viņa upuri bija vecumā no četriem līdz 15 gadiem.

Vinja tika atbrīvots reizē ar vēl 47 spāņu ieslodzītajiem pēc Spānijas karaļa lūguma, liecina Tieslietu ministrijas sniegtā informācija.

Spānijas karalis Huans Karloss viesojās Marokā jūlija vidū.

Spānijā opozīcijā esošie sociālisti pieprasījuši paskaidrojumus no valdības šajā lietā.

Lai gan vairāki mediji ziņoja, ka Vinja jau pametis Maroku, valsts oficiālā ziņu aģentūra vēsta, ka pēc apžēlošanas atsaukšanas tieslietu ministrs apspriedīs ar Madridi nākamos soļus.

Tas paver ceļu Marokai pieprasīt, lai Vinja savu atlikušo soda termiņu – 28 gadus – izcieš cietumā Spānijā, spāņu laikrakstam “El Pais” norādīja Spānijas vēstnieks Marokā Alberto Navaro.

Vinjas atbrīvošana Marokā izsauca skaļus protestus. Simtiem cilvēku sapulcējās Kenitrā netālu no galvaspilsētas Rabātas, kur Vinja bija ieslodzīts.

Protestētāji Vinjas apžēlošanu uzskata par starptautisku apkaunojumu Marokai. Viens no demonstrantiem sacīja, ka valsts šādi aizstāv Marokas bērnu izvarošanu.

Demonstranti ir apmierināti ar karaļa lēmumu atsaukt apžēlošanu, bet vēlas saņemt paskaidrojumus, kā vispār kaut kas tāds varēja notikt, un nav atteikušies no plāna otrdien Kasablankā un trešdien Rabātā sarīkot tā saucamās sēdošās demonstrācijas.

Iepriekš Marokas karaļa pils ar oficiālās ziņu aģentūras MAP starpniecību paziņoja, ka karalis nav bijis informēts par Vinjas pastrādāto noziegumu smagumu un sākta izmeklēšana, lai noskaidrota atbildīgos par notikušo.

“Skaidrs, ka valdnieks nekad nebūtu piekritis” Vinjas apžēlošanai, ja būtu zinājis par viņa šausminošajiem noziegumiem, norādīts pils izplatītajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+