Pasaulē

Maskavā aizturēts opozīcijas līderis Navaļnijs 16

Foto – AFP/LETA

Maskavā savas mājas kāpņutelpā aizturēts Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, piektdien vietnē “Instagram” ziņo pats politiķis.

“Ai, kā vecītis Putins nevēlas, lai es nokļūtu uz mītiņu Ņižņijnovgorodā. Izgāju, lai brauktu uz staciju. Aizturēja kāpņutelpā. Kā kino – piebrauca mašīna, no tās – policija,” raksta Navaļnijs, kurš aktīvi uzsācis kampaņu pirms nākamgad gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, lai gan varasiestādes jau paziņojušas, ka viņam nebūs tiesību tajās startēt un tādējādi mest izaicinājumu pašreizējam Kremļa saimniekam Vladimiram Putinam.

Viņa preses sekretāre Kira Jarmiša apstiprinājusi Navaļnija aizturēšanu un sarunā ar neatkarīgo televīzijas kanālu “Doždj” pavēstījusi, ka policija pagaidām nav atklājusi aizturēšanas iemeslu.

“Sēžu policijā. Par ko aizturēja un kādas pret mani ir pretenzijas, nesaka,” tviterī vēsta pats politiķis.

Tikmēr Navaļnija štāba lapā tīmekļa vietnē “VKontakte” ziņots, ka “policija nozagusi” skatuvi un aparatūru, kas Ņižņijnovgorodā uzstādīta šodien paredzētajam mītiņam.

Paredzēts, ka ar varasiestādēm saskaņotajam mītiņam Ņižņijnovgorodā, kas atrodas aptuveni 400 kilometrus uz austrumiem no Maskavas, jāsākas plkst.18.00.

LA.lv