×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Maskavas baloži pārvēršoties zombijos

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas galvaspilsētas Maskavas vides aizsardzības departaments sācis izmeklēšanu, lai noskaidrotu masveidīgo baložu izmiršanu, ziņo laikraksts “Izvestija”.

Izmeklēšana uzsākta pēc vairāku krievu vides aktīvistu un blogeri ziņām par baložiem, kuri “bezspēkā nokrituši no debesīm, uz zemes uzvedas kā zombiji un pēc īsa brīža nomirst”. Domājams, Maskava kļuvis par Ņūkāslas slimības epicentru. Tā ir putnu infekcijas slimība, ar ko var sasirgt arī cilvēki. “Esam saņēmuši dažādas ziņas. Daži mums raksta, ka pilsētā redzējuši septiņus mirušus baložus, citi teic, ka tā ir masveida bojāeja,” sarunā ar laikrakstu “Izvestija” stāstīja Maskavas prokuratūras vides aizsardzības departamenta vecākais padomnieks Timurs Brudastovs.

“Ar Ņūkāslas slimību saslimušajiem putniem reakcija kļūst palēnināta. Pirms nāves putni sāk atgādināt zombijus – viņi zaudē orientāciju un lido bez virziena izjūtas, tad bezspēkā nokrīt un nomirst,” interneta vietnē “Slon.ru” raksta zinātnes apskatnieks Konstantīns Rankss. Krievijas vides aktīvisti norāda, ka infekcijas uzliesmojumā vainīgs kā karstais laiks, tā jau iepriekš inficēto putnu salīdzinoši lielais skaits.

Tikmēr sazvērestību teoriju piekritēji min, ka no “debesīm krītošie beigtie baloži” ir apokalipses priekšvēstnesis. “Cara laika mistiķis Grigorijs Rasputins paredzēja, ka pasaules gals iestāsies 2013. gada 23. augustā,” atzīmē Krievijas laikraksts “Komsomolskaya Pravda”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+