×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
14. marts, 2017
Drukāt

Masveidā sāk greiderēt grants autoceļus (4)

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Pateicoties labvēlīgiem laika apstākļiem, visos valsts reģionos masveidā sākas grants ceļu greiderēšana, informē Latvijas Valsts ceļi (LVC).

LVC skaidro, ka pavasarī un rudenī, kā arī atkušņa laikā uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums un iestājas šķīdonis. Ceļa pamatnei atkūstot un pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem.

Uzlabot grants ceļu stāvokli ir iespējams tikai tad, kad ceļi apžūst un kļūst izturīgi. Pretējā gadījumā, uzbraucot uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa ar smago uzturēšanas tehniku, grants ceļu var sabojāt vēl vairāk.

Lai pasargātu grants ceļus un nodrošinātu to, ka tie nesabojājas neatgriezeniski, tiek noteikti masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. No visa Latvijas valsts autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu – 11 075 kilometri, un ikgadējie masas ierobežojumi tiek ieviesti gandrīz uz visiem – uz aptuveni 10 000 kilometru.

Latvijas īpatnība ir tā, ka no visa valsts pārziņā esošā autoceļu tīkla vairāk nekā puse ir ceļi ar grants segumu, pārsvarā tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti. Ņemot vērā to, ka pēdējo 25 gadu laikā valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekama finansējuma apstākļos, bet Eiropas Savienības fondu līdzekļus ieguldīt vietējās nozīmes ceļu remontdarbos nedrīkst, liela daļa grants ceļu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskā stāvoklī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Ja ziema būtu bijusi ar šaušalīgi biezu sniega segu u.t.t.Pēkšņi tiek iedoti papildus miljoni un visi greideristi nocietušies 5 litri ceļiem 20 litri sev.Var teikt,ka 7 miljoni izkūpēs 3 dienās,jo vajag pašam,vajag radam ,arī Sašam uz ceļa.Paskatāties,kā benzīntankos pildās greideristi-katram kabīnē zilas kannas,kuras piepilda pirmās un tikai tad greidera bākā.
  Šeit vajadzētu ,,Aizliegto paņēmienu” ,tad gan redzētu zilus brīnumus.
  Vai kāds ir redzējis greideristu braucam ar automašīnu,kurai ir benzīna motors?

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Tāpēc jau visi greideristi brauc ar personīgiem dīzeļiem, ka ceram uz Aizliegto paņēmienu! Mums ir video, CP, vietējā policija un neskaitāmi uzraudzības dienesti- lūdzu, riktējaties!
   Vakardienas ”sjūžetā” par kartupeļu stādīšanu- VISOS parādītajos ceļa posmos bija aizauguši vai aizgreiderēti grāvji, ceļi vannas formā vai arī ceļi zemāk par tīrumiem. Nezinu ko māca LLA, ko tehnikumos, bet manā jaunībā onkuļi grāvjus raka ar lāpstu, greideristi ceļu šķūrēja uz vidu un ceļstrādnieki ar grābeklīšiem izlīdzināja spici, nolasīja akmeņus un velēnas. 4 gadus nobraukāju ar “Sarkanās zvaigznes” riteni uz vidusskolu 2×13,5 km dienā un tādus murgus nepiedzīvoju. Jā, tad arī zāle bija zaļāka, taču ļaudis savu darbu padarīja godam- Ulmaņlaiku rūdījums.

 2. profils@inbox.lv Atbildēt

  MUĻĶU zemē eurolatvānijā viss kā parasti: cirks aizbraucis (t.i. ceļi sabrukuši) – klauni palikuši un turpina pa stulbo ākstīties (t.i. stumdīt dubļus pa nu jau teju 30 gadus “ilgtspējīgi” tīši sagrautajiem un pēc ziemas vēl gluži jēlajiem ceļiem, no viena grāvja otrā).

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts: MUĻĶU zeme SILES “valsts” parodija eurolatvānija turpina rullēt, kā pa siles cūklopu sagānītiem šķidriem sū#iem.

 3. Slapjumu nedrīkst greiderēt. Kārtējā naudas izšķērdēšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+