×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Māte aiziet uz koncertu, atstājot mājās vienu pašu sešgadīgu bērnu (14)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto

Vakar, 1.martā, vēlā vakara stundā Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Stirnas ielu Rīgā, kur kaimiņi ievērojuši, ka mazs bērns atstāts bez uzraudzības, informēja policijā.

Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, bērna māte devusies uz koncertu un savu sešus gadus veco bērnu atstājusi vienu mājās.

Policijas darbinieki sazvanīja bērna māti un lūdza atgriezties dzīvesvietā. Aptaujāti kaimiņi, kuri ģimeni raksturoja kā bērnam labvēlīgu. Ar bērna māti veiktas preventīva rakstura pārrunas.

Tajā pašā dienā Vidzemes pārvaldes dežūrdaļā ieradās izmisuša māte, kura policijas darbiniekiem pastāstīja, ka viņas meita nevēlas atgriezties mājās. Pēc skolas meitene nav atgriezusies mājās un neatbild uz telefona zvaniem.

Policijas darbinieki kopā ar sievieti apsekoja teritoriju un pamanīja meiteni Biķernieku ielas sabiedriskā transporta pieturvietā. Abas personas nogādātas dzīvesvietā. Konflikts atrisināts uz vietas. Uz doto brīdi policijas darbinieku palīdzība vairs nebija nepieciešama.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Kas ir kaimiņi? Atbildēt

  Vakar, 1.martā, vēlā vakara stundā Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Stirnas ielu Rīgā, kur kaimiņi ievērojuši, ka mazs bērns atstāts bez uzraudzības, informēja policijā.
  ——————————–
  .. kaimiņi “redz” caur sienu, ka 6-gadīgs bērns 1 pats palicis mājās spēlējās, kamēr mamma aizgājusi uz koncertu, bet tie paši .. kaimiņi NEredzēja , kad maza meitenīte 1 pati PAGALMĀ spēlējās un pēkšņi …pazuda. Līdz POLICIJA atrada miskastē ietītu segā IZVAROTU un nolslepkavotu …

 2. to Amita, wilmy, Sarma, Mamma uc. Atbildēt

  Un šitādi, kā no meža izlīduši, aizbrauc uz Angliju un brīnās, ka tur viņus uzskata par bezatbildīgiem vecākiem un atņem bērnus…

  • Es no meža neesmu izlīdusi,dzīvoju tepat Rīgā un bērni izauguši lieli,gudri un patstāvīgi un nav ne mazākās vēlēšanäs doties uz Angliju.Lūk.tá:)

  • vai nu stulbo likumu dzejotājs, vai garīgais pacients uzpeldēja…

 3. Es arī tiku atstāta mājās, jau no 4 gadu vecuma. Dzīvojām laukos, pat kaimiņu tuvumā nebija. Bet vai tas ir normāli?! Tas varēja ļoti slikti beigties. Cik bērnu katru gadu sadeg, noslīkst piemājas dīķos, izkrīt pa logiem… Šie jaunie likumi ir rakstīti ar bojā gājušo bērnu asinīm, tāpēc lūgtu tos pildīt. Tāpēc, ka vienreiz zīdaini atstāja četrgadnieka uzraudzībā un nekas nenotika, nozīmē, ka nu tik visi tā drīkst darīt? Mamma labāk būtu pakaunējusies to stāstīt! Bezatbildīgie vecāki, ja nevarat saviem mazajiem bērniem nodrošināt uzraudzību, labāk nevajag viņus gādāt.

  • Šādus likumus raksta ālavas bezbērnnieces, kam nav ne mazākās sajēgas par dzīves realitāti.
   Tās būtu jātiesā par genocīdu, jo šādu likumu rezultātā cilvēki tiek stimulēti bērnus neradīt.

   • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Tā viš i’! Pārgudrās providietes un citas “aizstāves”, kas cīnās velns vien zina par ko, tikai ne par reālām lietām, drīz jau piketēs, lai viņām atļauj nest tradicionālo kāzu nakts “upuri” jaunās sievas vietā!
    Ja paklausāmies šo gudrenīšu vāvuļošanu, tad Latvija kā valsts ir jāklapē ciet!
    Esmu vadījis ļoti lielu kolektīvu ar maiņu darbu un strādājošām vientuļām vai šķirtām bērnu mātēm. Ja viņas būtu ievērojušas šos priekšrakstus, bērni sen būtu nomiruši badā! Tā, ka nevajag skaitīt Aspazijas dzeju, bet uz lietām skatīties reāli.
    Izsakos atbildīgi, kā pieredzējis cilvēks, jo esmu karalaika bērns. Mēs atraitnei bijām trīs un mana māte gāja darbā, atstājot mūs vienus. Man un māsai bija 8 gadi, dienā bijām skolā, bet četrgadīgajam brālim, vienam paliekot mājās, vajadzēja uzraudzīt vistas, zosis, aitas un padzirdīt gotiņu. Un viss notika, visi izaugām, izskolojāmies un mammai vecāku tiesības neviens neatņēma! Tad nevajadzēja visas šīs daudzās institūcijas, jo ar to tika galā visu tautu tēvs biedrs Staļins viens. Tādi, lūk, tie pīrāgi.

 4. Tur jau tā lieta, ka neviens jau neskatãs reāli kā ir,neprasa vecākiem,bet kaut kur sagrābsta likumus utml.pa citām valstīm un tad nu vairojas neskaitāmas bérnu tiesìbu institūcijas..To,ka 6 gadīgs bērns jai ir pastāvīgs cilvēciņś.to negrib ņemt vērá un 7 gadnieks,ja jau iet skolā ir pietiekami saprātīgs,lai pats aizietu un atnāktu no skolas un vēl pusdienas uzsildītu.Nav,nav tie mūsu bērniņi tik nevarīgi,par kādiem uzskata,to saku no pieredzes,jo divi bērni izaudzinăti un jau no agras bērnības radināti pie patstāvības.

 5. Man bērns 5gadu vecumā viens jau uz veikalu pēc maizes aizgāja! Ak šīs sabiedrības modrās acis!

 6. Nu un kas tur traks?
  6 gadīgs jau ir pietiekami liels, lai varētu palikt viens mājās!
  Sākas te tie anglicismi!
  Riebjās!

 7. Un????Pati uz veikalu aizskréju.kamèr zídainis gulèja diendusu un péc tam atstáju mazáko bérnu 4 gadus vecáka bráļa uzraudzībá uz kádu laiciņu.Esmu ká saja padomju laika bérns un atceros.ka vecákiem bija maiņu darbs un dažkárt naktīs paliku viena vai ar mazáko másu.Ir jámáca bèrniem nedarīt muļķības.nevis sargát no pilnīgi visa ,bērniem nekáda pieredze neuzveidosies,kad nokļûs neparedzamá situácijámUn tagad vispár nav problèmu..kad saziņai ir internets un mobilais.

 8. Un kas tur ârkártéjs? Kad es biju maza ne tikai pati paliku májás.bet vèl mazo másu gultiņá pieskatīnu un paśai bija arī 6-8 gadi. Protans.ir jáskatás péc bèrna.bet dažkárt tas ir pilnīgi normáli.nevajag celt bréku pèc árzemju siltumnīcu stádiņu bérnu pieredzes.

 9. Es arī esmu tā atstāta… Vecākiem padomju laikos bija pirmizrāžu abonementi abos teātros, pirms iešanas mani ielika vannā, uzklāja gultu, salika blakus grāmatas (lasīju no 4 gadu vecuma), augļus un kādu saldumu… Dzīvojām Zinātņu akadēmijas kooperatīva mājā – tātad arī kaimiņos nekas nelāgs nevarētu notikt.Mūsdienu problēma ir tā, ka, likumdošana un dienesti, orientējoties uz sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, vispār nedomā par to, lai pārlieku netiktu ierobežotas krietnas un izglītotas ģimenes.

Draugiem Facebook Twitter Google+